Strona główna POWIATY Przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Koprzywnicy powstaje sekcja Nordic Walking

Przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Koprzywnicy powstaje sekcja Nordic Walking

Niedzielny trening z kijami i wspólny marsz z udziałem 50 osób to pokłosie inicjatywy społecznej, jaka zrodziła się w gminie Koprzywnica pod hasłem „Aktywnie z kołem gospodyń”. Nordic Walking, bo o tym mowa, to działanie wychodzące naprzeciw oczekiwaniom społecznym mieszkańców. Projekt jest działaniem partnerskim Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Gnieszowicach.

W niedzielę, 7 czerwca podczas pierwszego treningu, dopisała pogoda, uczestnicy, humory i chęci. W gronie maszerujących była burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska, panie z KGW Chwałowianki, członkowie UKS Siedleszczany a przede wszystkim mieszkańcy i inicjatorzy utworzenia przy MGOKiS w Koprzywnicy sekcji Nordic Walking.

Burmistrz Aleksandra Klubińska  pogratulowała pomysłodawcom projektu i zapewniła, że inicjatywy promujące zdrowy styl życia  na terenie gminy Koprzywnica, są bardzo potrzebne i mile widziane.

Katarzyna Kasińska, przewodnicząca KGW w Gnieszowicach, koordynator projektu przypomniała, że w jej miejscowości istnieje już nieformalna grupa Nordic Walking. – Panie spotykają się by wspólnie, w mniejszych lub większych grupach, „chodzić z kijkami”. Wiem, że w innych miejscowościach naszej gminy są podobne grupy. Dlatego zrodził się pomysł, by stworzyć stałą sekcję Nordic Walking przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Koprzywnicy. Chcielibyśmy, aby ten wspólny projekt zainicjował wdrożenie tej formy na stałe do naszej społeczności. Zachęcamy wszystkich do udziału, ponieważ ta forma aktywności jest skierowana do osób z każdej grupy wiekowej. Na pewno na tym projekcie nie zakończymy naszej przygody z Nordic Walking i współpracy z MGOKiS – powiedziała Katarzyna Kasińska.

Krzysztof Pitra dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy zapewnił, że inicjatorzy akcji są otwarci na współpracę z mieszkańcami, grupami oraz instytucjami z całej gminy. – Cieszy nas fakt, że powstają inicjatywy społeczne, w które możemy się włączyć. Nordic Walking, jak każda forma aktywności fizycznej ma prozdrowotny wpływ na nasze zdrowie. Poprzez cykliczne spotkania, uczestnicy projektu będą mogli spędzać wspólnie czas oraz wzmocnić integrację międzypokoleniową.Wierzę, że podczas spotkań projektowych mieszkańcy i uczestnicy Nordic Walking miło spędzą czas oraz zintegrują się i podejmą wyzwanie na później, czego dowodem będzie kontynuacją działań poprzez zawiązanie się grupy przy naszej instytucji – powiedział Krzysztof Pitra.

„Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Świętokrzyski Fundusz Lokalny” sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Regionalnym Operatorem Projektu jest: Fundacja Imienia Stefana Artwińskiego”.

 

www.koprzywnica.eu