Strona główna POWIATY Przewodniczący Stanisław Sobieraj odznaczony przez Prezydenta RP

Przewodniczący Stanisław Sobieraj odznaczony przez Prezydenta RP

27 maja 2022 roku w Belwederze odbyło się spotkanie z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. W trakcie uroczystości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe przedstawicielom samorządu. Srebrnym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności społecznej i samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej wyróżniony został Stanisław Sobieraj Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

– Pragnę serdecznie podziękować mieszkańcom za mobilizację do ciągłego rozwoju Stalowej Woli. Dziękuję również wszystkim moim współpracownikom w Urzędzie Miasta i Biurze Rady Miejskiej za wsparcie w codziennej pracy na rzecz naszego miasta – mówi Stanisław Sobieraj.

Stanisław Sobieraj od najmłodszych lat związany jest ze Stalową Wolą. W wyborach samorządowych w 2014 roku został wybrany radnym Rady Miejskiej w Stalowej Woli, a w roku 2016 objął stanowisko Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli. W 2018 roku ponownie wybrany przez mieszkańców Stalowej Woli, by reprezentować ich sprawy w Radzie Miejskiej i niemal jednogłośnie wskazany przez radnych na przewodniczącego tego organu.

Czynnie bierze udział w życiu społecznym miasta i regionu od 2010 roku. Współpracuje z licznymi stowarzyszeniami działającymi na rzecz mieszkańców Stalowej Woli. Jest osobą otwartą i nie boi się rozmawiać o ludzkich problemach, a w ramach swoich kompetencji stara się je również rozwiązywać.

Jako członek, a później przewodniczący Rady Miejskiej od blisko 8 lat aktywnie współdziała z Prezydentem Miasta Lucjuszem Nadbereżnym na rzecz budowania przyjaznej, pięknej i nowoczesnej Stalowej Woli. Ważne jest dla niego również bezpieczeństwo mieszkańców. Na sercu leżą mu także sprawy Ojczyzny. Dumnie reprezentuje władze miejskie podczas wszelkich inicjatyw patriotycznych.

stalowawola.pl