Strona główna POWIATY mielecki Przedszkolaki piszą swoją bajkę

Przedszkolaki piszą swoją bajkę

W ramach uczczenia obchodów 550 rocznicy lokacji miasta Mielca dzieci z mieleckich przedszkoli realizują bardzo nietypowe i zarazem ciekawe przedsięwzięcie. Jest nim wspólne napisanie ilustrowanej bajki, której tematem jest segregacja śmieci.

Właściwa gospodarka odpadami komunalnymi to jeden z wiodących problemów związanych z ochroną środowiska z którym muszą się zmierzyć mieszkańcy naszego miasta. Tzw. Chodząca bajka śmieciowa pisana przez dzieci z mieleckich przedszkoli jest jednym z pierwszych zaplanowanych działań edukacyjnych w ramach tegorocznej kampanii dotyczącej gospodarki odpadami. Początek bajki napisały sześciolatki z Przedszkola Miejskiego nr 12, które pilotuje cały projekt. Następnie poszczególne przedszkola w wylosowanej wcześniej kolejności piszą ciąg dalszy rozpoczętej bajki i rysują ilustracje do treści. Każde przedszkole ma tydzień czasu na napisanie swojej części bajki. Publiczne czytanie w ten sposób opracowanej bajki planowane jest na początek czerwca.

Projekt Chodząca bajka śmieciowa realizowany jest przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami UM we współpracy  z Przedszkolem Miejskim nr 12 im. Marii Konopnickiej w Mielcu i Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

www.mielec.pl