Strona główna POWIATY Przedszkola i żłobek jeszcze nie zostaną otwarte!

Przedszkola i żłobek jeszcze nie zostaną otwarte!

Rząd przyjął stanowisko o otwarciu przedszkoli i żłobków od 6 maja, lecz pozostawił decyzję o wprowadzeniu w życie tej możliwości lokalnym samorządom.

Burmistrz Wiesław Ordon przeprowadził dziś rozmowę z dyrektorami placówek oświatowych i żłobka o tej możliwości, o sposobie organizacji opieki nad dziećmi w tych placówkach. Odbyła się także rozmowa z pracownikami tarnobrzeskiego Sanepidu.

Analizując skomplikowaną sytuację epidemiologiczną w naszym mieście, spowodowaną ostatnimi zdarzeniami w szpitalu i DPS (dziś sytuacja jest optymistyczna), w porozumieniu z dyrektorami przedszkoli, szkół i żłobka, burmistrz zdecydował o tym, że 6 maja placówki publiczne nie zostaną uruchomione na zajęcia opiekuńcze dla naszych dzieci.

Przynajmniej do połowy przyszłego tygodnia trwać będzie kwarantanna wielu naszych mieszkańców,  podopiecznych, pacjentów, czekamy na kolejne badania pracowników wspomnianego szpitala i DPS.

Nie chcąc decyzją o otwarciu palcówek stworzyć sytuacji zagrożenia, jednocześnie burmistrz wydał zalecenia dotyczące przygotowywania się placówek do otwarcia w późniejszym czasie. Dyrektorzy mają zapoznać się z zapotrzebowaniem rodziców na organizację zajęć dla dzieci, będą opracowywać zasady pracy placówek w tym szczególnym czasie, będą je przygotowywać na przyjęcie milusińskich. Samorząd ze swej strony będzie przygotowywał otocznie przedszkoli i żłobka do ich otwarcia.

– Będziemy analizować sytuację i w najbliższym dogodnym terminie placówki zostaną otwarte, jeśli ona będzie korzystna dla naszej społeczności – skomentował obecny stan burmistrz W. Ordon. O swoim stanowisku poinformował na dzisiejszej sesji radnych Rady Miejskiej.

www.nowadeba.pl