Strona główna POWIATY Przed nami „Gałązka Sosny” czyli nagroda miasta Stalowej Woli

Przed nami „Gałązka Sosny” czyli nagroda miasta Stalowej Woli

W środę 11 maja 2022 roku odbędzie się długo wyczekiwana gala wręczenia najważniejszej nagrody miasta w dziedzinie kultury – „Gałązka Sosny”. Podczas wydarzenia poznamy najlepszych twórców i artystów ubiegłego roku. Uroczystość uświetni Koncert Katarzyny Żak pt. „Miłosna Osiecka”.

Nagroda Miasta Stalowej Woli „Gałązka Sosny” to doroczna nagroda przyznawana wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury osobom, zespołom, animatorom, a także organizacjom mającym swoją siedzibę na terenie miasta Stalowej Woli lub działającym na jego rzecz. Nagroda przyznawana jest w pięciu kategoriach: literatura, wydarzenie kulturalne, debiut artystyczny, szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki oraz w kategorii kultura cyfrowa.

Uroczystość odbędzie się 11 maja 2021 roku w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Okulickiego 32. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 17.00. Wstęp za okazaniem biletów, które można odebrać w sekretariacie SDK, w godzinach pracy domu kultury.

Wydarzenie uświetni liryczny i nostalgiczny koncert Katarzyny Żak aktorki filmowej, telewizyjnej i teatralnej oraz wokalistki. Lokalny akcent muzyczny zaprezentuje również Zespół Taneczny Perełki oraz soliści ze Studia Wokalnego VIVO.

Organizatorami wydarzenia są Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli oraz Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

stalowawola.pl