Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Prymasówka na praktykach w Hiszpanii

Prymasówka na praktykach w Hiszpanii

Zespół Szkół nr 1 w Tarnobrzegu pozyskuje środki finansowe z Unii Europejskiej na podnoszenie jakości kształcenia i zdobywanie nowych umiejętności zawodowych przez uczniów. W tym roku w ramach projektu ”Międzynarodowe doświadczenie inspiracją do rozwoju” 23 uczniów mogło pracować w Maladze. Uczniowie z technikum żywienia i usług gastronomicznych pracowali na stanowiskach assistant cook w restauracji El Balneario Nuestra Senora del Carmen, a 12 przyszłych techników informatyków w Firmie Asociacion Arrabal.

Uczniowie kierunku gastronomicznego mieli możliwość poznania bogatej bazy surowców roślinnych i zwierzęcych, licznych gatunków ryb, krewetek, ostryg, małży, ośmiornic. Doskonalili swoje umiejętności zawodowe sporządzając potrawy hiszpańskie. Informatycy ćwiczyli swoje umiejętności w programowaniu, a ich głównym zadaniem było stworzenie gry wideo. Ponadto uczniowie mieli okazję, żeby porozumiewać się używając języka angielskiego oraz wykorzystać przydatne zwroty i wyrażenia, które poznali na kursie języka hiszpańskiego.

Atrakcją turystyczną była wycieczka do Caminito del Rey, szlaku ciągnącego się wzdłuż stromych ścian wapiennego wąwozu w parku Desfilaro de Gaitasnes. Spacery pełnymi uroku uliczkami stwarzały okazje do wielu zachwytów i pełnego relaksu, a gorące promienie słoneczne zapewniały opalanie na cudownej  plaży Playa de La Malagueta. Młodzież Prymasówki bez wątpienia, będzie mile wspominać pobyt w tym urokliwym zakątku świata.

Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu do Malagi sprawowały wychowawczynie klas p. Lucyna Szlichta i p. Jolanta Smyrak-Adamczyk. W drugim tygodniu pobytu w Maladze z wizytą monitorującą przybyli p. Marcin Pilarski, dyrektor szkoły i p. Małgorzata Tomczyk, kierownik szkolenia praktycznego i koordynator projektu, którzy kontrolowali realizację programu praktyk uczniów w zakładach i nawiązali dalszą współpracę. Po zakończeniu praktyk wszyscy uczniowie otrzymali Certyfikaty i dokumenty Europass – Mobilność, które są potwierdzeniem nabytych umiejętności i kompetencji. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej, realizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu Erasmus+.

 

Info i foto: Zespół Szkół nr 1 w Tarnobrzegu
tarnobrzeg.pl