Strona główna POWIATY mielecki Projekt mieleckiego magistratu z szansą na ogromne dofinansowanie

Projekt mieleckiego magistratu z szansą na ogromne dofinansowanie

Projekt mieleckiego magistratu „Razem dla lepszego jutra – Mielec miastem dialogu” zajął wysokie 10. miejsce i zakwalifikował się do drugiego etapu naboru w ramach Programu Rozwój Lokalny. Stawka jest bardzo wysoka, bo do zdobycia jest od 3 do nawet 10 mln euro.

Program Rozwój Lokalny finansowany jest ze środków Funduszy Norweskich. Nabór skierowany był do 255 miast, natomiast do udziału w programie zgłosiło się 213 miejscowości. Nasze miasto zajęło 10. miejsce, co plasuje nas na drugim miejscu spośród miast Podkarpacia.

Do drugiego etapu przeszło 54 aplikacji i to między nimi toczyć się będzie rywalizacja o wygraną. Szansę na wielomilionowy grant ma jedynie 15 z nich.

– Zajęcie 10. miejsca na tym etapie to spore wyróżnienie i mobilizacja do dalszej pracy. Naszym celem jest utrzymanie wysokiego miejsca, co finalnie przełożyłoby się na uzyskanie dofinansowania, które będzie można wykorzystać na poprawę życia mielczan – mówi Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski. – Przed nami okres intensywnej pracy nad przygotowaniem kompletnej propozycji projektu wraz z Planem Rozwoju Lokalnego i Planem Rozwoju Instytucjonalnego, przy kompleksowym wsparciu ekspertów Związku Miast Polskich oraz Instytutu Rozwoju Miast i Regionów – dodaje.

Drugi etap potrwa minimum 6 miesięcy. Co ważne, jeśli projekt mieleckiego magistratu nie znajdzie się wśród nagrodzonej „15-stki”, zostanie jeszcze szansa na otrzymanie grantu w wysokości 100 tys. zł na realizację działań z zakresu dostępności.

www.mielec.pl