Strona główna POWIATY Profilaktyka ratuje życie – cytomammobus w Staszowie

Profilaktyka ratuje życie – cytomammobus w Staszowie

Od 30 kwietnia do 7 maja mieszkanki Staszowa mogą skorzystać z darmowej cytologii i mammografii. Cytomammobus będzie dyżurował w godzinach od 10:00 do 16:00 na parkingu przy boisku „ORLIK”, przy ulicy Mickiewicza.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza mieszkanki gminy Staszów na bezpłatne badania cytologiczne oraz mammograficzne. –Pomimo pandemii wszystkie panie mogą bez przeszkód korzystać z bezpłatnej profilaktyki onkologicznej – informuje Świętokrzyskie Centrum Onkologiczne. – Warto z niej korzystać, tym bardziej, że z powodu pandemii pacjenci docierają do ośrodków onkologicznych z dużym opóźnieniem i już zaawansowaną chorobą nowotworową– dodaje. – Zapraszamy do rejestracji, jesteśmy dla Was w Staszowie 30 kwietnia oraz 5, 6 i 7 maja– zachęcają pracownicy cytomammobusa.

Z bezpłatnego badania cytologicznego w ramach Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy mogą skorzystać panie w wieku 25-59 lat. Zgodnie z wytycznymi programu badanie należy powtarzać co trzy lata. W cytomammobusie ŚCO wykonywane są dwa rodzaje badania cytologicznego: cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym, co zapewnia bardzo dokładną diagnostykę i umożliwia wykrycie większej ilości nieprawidłowych komórek.

– Drogie Panie, pamiętajcie, że im wcześniej uda się wykryć jakiekolwiek zmiany w organizmie, tym większa jest szansa na pokonanie choroby- mówi Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Leszek Kopeć. – Nie zwlekajcie z badaniami, proszę. Nie ma ważniejszej wartości niż zdrowie i życie zachęca włodarz miasta.

Rejestracja na badania pod numerem telefonu 661 911 300. Na badania należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

www.staszow.pl