Strona główna POWIATY Prezydent podziękował

Prezydent podziękował

W drugiej turze wyborów prezydenckich, pełniący dotychczasowo tę funkcję Andrzej Duda uzyskał 51,03% i został wybrany Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej na drugą kadencję. Ceremonia wręczenia uchwały Państwowej Komisji Wyborczej o wyborze Andrzeja Dudy na Prezydenta RP odbyła się 21 lipca br., w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie.

W swoim wystąpieniu prezydent Andrzej Duda, między innymi podziękował rodakom, za oddane głosy na jego osobę, a także za największą do tej pory frekwencję podczas wyborów prezydenckich.

W województwie świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda zwyciężył we wszystkich powiatach. Najwięcej, bo aż 74,12% głosów uzyskał w powiecie opatowskim, zaraz potem w powiecie staszowskim – 73,40% i w powiecie włoszczowskim – 72,72% głosów.

Także we wszystkich gminach powiatu staszowskiego zwyciężył Andrzej Duda. Najwięcej – 87,32% głosów uzyskał w gminie Osiek i jest to 9 wynik w kraju. W tym rankingu zdecydowanie wygrała gmina Godziszów w powiecie janowskim, woj. lubelskie, gdzie prezydent Andrzej Duda uzyskał 95,24% głosów.

Poparcie w gminach powiatu staszowskiego dla kandydatury prezydenta Andrzeja Dudy, przedstawia się następująco: miasto i gmina Osiek – 87,32%, gmina Łubnice – 82,84%, gmina Bogoria – 78,66%, miasto i gmina Oleśnica – 76,03%, miasto i gmina Szydłów – 75,68%, gmina Rytwiany – 74,79%, miasto i gmina Połaniec – 70,63%, miasto i gmina Staszów – 65,81%.

 

www.staszowski.eu