Strona główna POWIATY mielecki Prezydent oraz Starosta przekazali psy mieleckiej policji

Prezydent oraz Starosta przekazali psy mieleckiej policji

Szeregi mieleckiej policji zasilą dwa psy służbowe. Owczarek niemiecki i belgijski. Czworonogi wraz ze swoimi przewodnikami służbowymi właśnie zakończyły pięciomiesięczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Psy zostały zakupione przez Starostwo Powiatowe w Mielcu oraz Urząd Miejski w Mielcu.

Dziś Komendant Powiatowy Policji w Mielcu nadkom. Jacek Juwa spotkał się z Wicestarostą Powiatu Mieleckiego Andrzejem Bryłą oraz Prezydentem Miasta Mielca Jackiem Wiśniewskim, którzy zakupili psy dla mieleckiej jednostki Policji. Włodarze przekazali na Fundusz Wsparcia Policji 16 tysięcy złotych, które zostały przeznaczone na zakup psów i ich wyposażenie.

Naba to pies policyjny, który jest szkolony do działań specjalnych na terenie całego kraju. Bary to pies patrolowo – tropiący. Czworonogi będą  pomocne również w zabezpieczaniu imprez sportowych i masowych. Pod okiem instruktorów szkoliły się w pokonywaniu przeszkód, tropieniu śladów, pościgach, a także uczyły się obrony swojego przewodnika. Podczas szkolenia przewodnicy i ich czworonożni przyjaciele uczą się współpracy, aby móc stworzyć zgrany duet. Zdobyte na szkoleniu umiejętności wykorzystane będą podczas służby patrolowej na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Psy oraz ich opiekunowie podczas szkolenia zdobywali również wzajemne zaufanie, które później procentuje we współpracy służbowej z psem.

www.mielec.pl