Strona główna POWIATY mielecki Prezydent Mielca odpowiedział na apel i sam oddał krew

Prezydent Mielca odpowiedział na apel i sam oddał krew

Apel o dar krwi dotarł do Urzędu Miejskiego w Mielcu kilka dni temu. Sytuacja jest poważna, bo krwi zaczyna brakować, szczególnie grup A Rh+, A Rh-, 0 Rh-. Głównym powodem braków jest koronawirus, który od wielu tygodni nie daje o sobie zapomnieć, a jego skutki odczuwalne są również w bankach krwi.

Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski tuż po otrzymaniu listu od Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie informującego o dużym zapotrzebowaniu na krew w związku ze wznowieniem pracy podmiotów leczniczych oraz powrotem rutynowych zabiegów i operacji, poza apelem do mieszkańców Mielca, sam postanowił oddać krew.

– Mówi się, że krew jest najcenniejszym darem, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi. Dziś oddałem krew po raz drugi i z pewnością wkrótce to powtórzę. Oddanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest w pełni bezpieczne – mówi Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski. – Ten mały gest może uratować komuś życie, pamiętajmy, że krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić niczym innym – dodaje.

Wszystkie osoby chcące oddać krew zachęcamy do odwiedzenia strony RCKiK: https://www.rckk.rzeszow.pl/ , gdzie można znaleźć wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat krwiodawstwa oraz adresy i dane kontaktowe do oddziałów terenowych centrum.

www.mielec.pl