Strona główna POWIATY mielecki Pracownicy Urzędu Miejskiego w Mielcu z niespodzianką w Domu Dziecka

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Mielcu z niespodzianką w Domu Dziecka

Niespełna trzydzieści kilometrów od Mielca są dzieci, które nigdy nie świętowały Dnia Mamy, Dnia Babci i Dziadka, nigdy też nie przygotowywały laurki dla taty w dniu jego święta. Mowa o czterdziestu czterech dzieciach, które przebywają obecnie w Domu Dziecka w Skopaniu. Najmłodsze z nich mają cztery lata.

Pomysł, by zrobić im niespodziankę i odwiedzić podopiecznych Domu Dziecka w Skopaniu zrodził się nieco ponad tydzień temu. Mimo ograniczenia czasowego, pracownicy Urzędu Miejskiego w Mielcu stanęli na wysokości zadania przygotowując wspaniałe upominki i prezenty, które dziś (1 czerwca) zostały dostarczone bezpośrednio do dzieci.

Pracowników Urzędu Miejskiego w Mielcu reprezentowali Adriana Miłoś Zastępca Prezydenta Mielca, Sylwia Daszewska z Wydziału Księgowo-Rachunkowego, a także Wiesław Barszcz ze Straży Miejskiej w Mielcu. Obecność strażnika miejskiego wzbudziła szczególne zainteresowanie u dzieci, które miały możliwość porozmawiać z funkcjonariuszem oraz obejrzeć radiowóz.

Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu  jest zespołem placówek zajmujących się realizacją zadań związanych z zapewnieniem opieki i wychowania dzieciom i młodzieży częściowo  lub całkowicie pozbawionym opieki rodziców i umieszczonych w instytucjonalnej pieczy zastępczej.  Centrum zostało powołane 20 grudnia 2013  na bazie doświadczeń wychowawczych i tradycji funkcjonującego w tym miejscu od 50 lat Domu Dziecka w Skopaniu. Obecnie Centrum tworzy blok administracyjny oraz dwie placówki opiekuńczo-wychowawcze o charakterze socjalizacyjnym: Dom Dziecka posiadający regulaminową liczbę miejsc dla 30 dzieci oraz Dom dla Dzieci z  14 miejscami wychowawczymi.

 

www.mielec.pl