Strona główna POWIATY Pracodawcy się szkolili

Pracodawcy się szkolili

Wielu przedsiębiorców wzięło udział w ubiegłotygodniowej konferencji noszącej tytuł „Inwestycja w siebie sukcesem w karierze i biznesie” organizowanej przez Powiatowy Urząd Pracy i Starostę Powiatu Tarnobrzeskiego w ramach partnerstwa lokalnego na rzecz aktywizacji tarnob rzeskiego rynku pracy oraz z okazji Europejskich Dni Pracodawców.

Warto było skorzystać z wiedzy przekazywanej przez wykładowców, którzy podkreślali przede wszystkim to, jak inwestować w siebie samego, jak być pewnym siebie i najlepszym, jak inwestować w kadrę, ale też poruszyli zagadnienia mediacji i wparcia dla pracodawców pochodzącego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

– Nasze partnerstwo ma być żywe, otwarte i przynosić wszystkim wymierne korzyści – zachęcała przedsiębiorców Teresa Huńka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu, przypominając, że to już szósta konferencja, na której mogą spotkać się lokalni pracodawcy i wymieniać swoje poglądy. Dyrektor PUP podkreśliła też, że partnerstwo ma wciąż otwartą formułę i każdy, kto jest nim zainteresowany może jeszcze do niego przystąpić.

Jak ważne jest inwestowanie w siebie mówił też starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł.
– Jeżeli chcemy się rozwijać i dążyć do coraz lepszych osiągnięć to podstawa – podkreślał
i opowiedział historie o pracowniku, który go odwiedził tego ranka i powiedział, że nie da się wykonać zadania, które zostało mu powierzone.  Starosta powtórzył mu więc słowa Napoleona, wypowiedziane do jednego z marszałków, przed podbojem Wielkiej Brytanii, gdy ten twierdził, że tego nie da się zrobić: W moim słowniku nie ma słowa nie da się.

O tym , że wszystko się da, przekonywała w pierwszym, otwierającym konferencję wykładzie dr Małgorzata Makowska – Brzychczyk,  Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Sandomierzu Uniwersytetu Jana  Kochanowskiego w Kielcach, która rozpoczęła od nieco prowokacyjnego stwierdzenia : „Zapomnij wszystko co wiesz.”

Wykład dotyczył inwestycji w siebie i przybliżał procesy psychobiologiczne, elementy fizyki kwantowej, które jeszcze trudno znaleźć w podręcznikach, a które dotyczą nowego startu, świeżości tego, co zaczynamy. Może to być właśnie nowy biznes, nowa praca, nowa droga życiowa.

Kolejne wykłady przygotowali: Robert Pytka, pełnomocnik Dziekana Wydziału Zamiejscowego w Sandomierzu  Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, który mówił o pewności siebie, Maciej Szymański, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału PFRON, o pieniądzach z PFRON dla pracodawców zatrudniających niepełnosprawnych pracowników, Jerzy Śliwa, Prezes Domu Mediacji Centrum Arbitrażu i Mediacji we Wrocławiu, który opowiadał o nowym zawodzie mediatora oraz Małgorzata Kałucka – Duda, specjalista ds. rozwoju zawodowego z Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu, która przekazała wiedzę dotyczącą  Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

www.tarnobrzeski.pl