Strona główna POWIATY Poznamy laureatów „Gałązki Sosny”

Poznamy laureatów „Gałązki Sosny”

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się długo wyczekiwana gala wręczenia najważniejszej nagrody miasta w dziedzinie kultury – „Gałązka Sosny”. 16 maja na Placu Piłsudskiego przed Miejskim Domem Kultury poznamy najlepszych twórców i artystów ubiegłego roku. Uroczystość uświetni Koncert Muzyki Filmowej pod batutą Krzesimira Dębskiego.

Nagroda Miasta Stalowej Woli „Gałązka Sosny” to doroczna nagroda przyznawana wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury osobom, zespołom, animatorom, a także organizacjom mającym swoją siedzibę na terenie miasta Stalowej Woli lub działającym na jego rzecz. Nagroda przyznawana jest w pięciu kategoriach: literatura, wydarzenie kulturalne, debiut artystyczny, szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki oraz po raz pierwszy w kategorii kultura cyfrowa.

W tym roku, ze względu na obowiązujące ograniczenia, uroczysta gala nie będzie miała miejsca w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury, a przed budynkiem MDK, na Placu Piłsudskiego. Uroczystość odbędzie się 16 maja 2021 roku. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 17.00. Wstęp wolny.

O wrażenia estetyczne uczestników zadbają soliści oraz Warsaw Impressione Orchestra pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego, światowej sławy kompozytora, skrzypka jazzowego, dyrygenta, aranżera i producenta muzycznego. W programie gali znalazł się bowiem Koncert Muzyki Filmowej w ich wykonaniu. Lokalny akcent muzyczny zaprezentuje również zespół wokalny ZPiT „Lasowiacy”.

Organizatorami wydarzenia są Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli oraz Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

 

www.stalowawola.pl