Strona główna POWIATY mielecki POWITANIA LATA nie będzie

POWITANIA LATA nie będzie

Mieleckie starostwo powiatowe odwołuje zaplanowaną na 20 czerwca imprezę plenerową Powitanie Lata 2020.

Podjęta decyzja ma związek z rozwojem sytuacji epidemiologicznej. W chwili obecnej przepisy sanitarne zabraniają zgromadzeń. Nie wiadomo również jak długo będą one obowiązywać. Na obecnym etapie rozprzestrzeniania się wirusa covid-19 trudno również założyć, że uda się zapewnić potencjalnym uczestnikom bezpieczne warunki uczestnictwa.

Decyzję o odwołaniu imprezy rozważaliśmy w gronie Zarządu Powiatu już od pewnego czasu – powiedział Starosta Mielecki, Stanisław Lonczak. – To nie czas na świętowanie, nie czas na beztroskie zabawy w obliczu zagrożenia, przed jakim stanął cały świat. Walka z epidemią koronawirusa i ochrona przed nim mieszkańców to dla samorządu powiatu mieleckiego w tej chwili najważniejsze zadanie– dodał.

120 tysięcy złotych zarezerwowane w budżecie Powiatu na organizację tej imprezy zostaną przeznaczone mieleckiemu szpitalowi. Stanowią one część kwoty, jaką już samorząd powiatu mieleckiego przeznaczył dla szpitala mieleckiego. Na ostatniej sesji Rady Powiatu Mieleckiego 19 marca 2020 roku przeznaczono kwotę 2 mln zł na bieżące funkcjonowanie szpitala w Mielcu.

mp

www.powiat-mielecki.pl