Strona główna POWIATY Potrójny sukces Centrum Informacji Turystycznej

Potrójny sukces Centrum Informacji Turystycznej

Trzy wyróżnienia dla Centrum Informacji Turystycznej – to deszcz zaszczytów jaki spadł na sandomierską placówkę podczas gali zorganizowanej w trakcie trwających w miniony weekend targów turystycznych „Agrotravel & Active Live” w Kielcach. Sandomierski CIT jako jedyny został potrójnie nagrodzony.

W tym roku mija 10 lat od utworzenia Systemu Informacji Turystycznej w Województwie Świętokrzyskim. Z tej okazji Regionalna Organizacja Turystyczna ogłosiła konkursy dla Centrów i Punków Informacji Turystycznej naszego województwa: na najlepsze biuro informacji turystycznej oraz najlepszego administratora cyfrowego systemu informacji turystycznej. Wyniki konkursu ogłoszono w trakcie uroczystej gali, która odbyła się w Best Western Grand Hotel w Kielcach.

Zebrana Kapituła Konkursowa, składająca się z przedstawicieli Zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego oraz Forum IT przy Polskiej Organizacji Turystycznej doceniła prężnie działającą sandomierską placówkę turystyczną, która została laureatem konkursów a także otrzymała podziękowanie
za ogromny wkład w rozwój Systemu Informacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

Sandomierski CIT jest członkiem Systemu Informacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego od początku jego powstania. Działający w strukturach Sandomierskiego Centrum Kultury CIT został utworzony z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Sandomierzu.Włodarze miasta trzymają pieczę nad profesjonalnym funkcjonowaniem placówki, koordynując i nadzorując realizowane przez nią działania. Od samego początku, tj. od 10 lat trójka sandomierskich informatorów: Beata Pytelewicz, Anna Jeżowska oraz Marcin Borzęcki wkładają w swoją pracę ogromne zaangażowanie. Jednogłośnie twierdzą, że głównym ich celem jest sprostanie oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającym turystom. Na pierwszym miejscu stawiają sobie ich dobro i zadowolenie. Pracownicy chętnie służą pomocą i cenną radą, każdemu, kto zechce odwiedzić to miejsce. Ich praca nie polega tylko na obsłudze turystów. Dbają o prawidłowe funkcjonowanie dwóch atrakcji turystycznych: Bramę Opatowską i Podziemną Trasą Turystyczną, prowadzą obiekt noclegowy „Krępianka” oraz wypożyczalnię rowerów, organizują wycieczki z przewodnikiem po mieście, współpracują z mediami, wieloma podmiotami branży turystycznej, prowadzą portale internetowe a także wykonują szereg innych działań, skupiających się wokół turystyki i promocji nadwiślańskiego grodu.

Otrzymane wyróżnienia są potwierdzeniem profesjonalizmu sandomierskich informatorów w wykonywanej przez nich pracy. Motywują jednocześnie do dalszego działania, rozwoju i utrzymywania równie wysokiego poziomu.

www.sandomierz.pl