Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Ponawiamy apel. Załatw sprawę w urzędzie bez wychodzenia z domu

Ponawiamy apel. Załatw sprawę w urzędzie bez wychodzenia z domu

Ponawiamy apel. Załatw sprawę w urzędzie bez wychodzenia z domu

Apelujemy do mieszkańców, żeby nie przychodzili do urzędów bez pilnej potrzeby. Jeżeli sprawa nie jest terminowa – prosimy o załatwienie jej później. Jeśli sprawa jest pilna i wymaga wizyty w urzędzie – umów się telefonicznie na konkretny dzień i godzinę.

Przypominamy, że wiele spraw urzędowych można załatwić elektronicznie, za pośrednictwem tzw. profilu zaufanego (epuap.gov.pl). Dokumenty elektroniczne podpisane profilem zaufanym mają moc dokumentu urzędowego. Można więc tą drogą składać oficjalne pisma i wnioski do urzędu. Część spraw można załatwić zwykłym emailem.

Co ważne, jeśli na etapie składania wniosku wybierzemy elektroniczny sposób komunikacji, to cała procedura (np. decyzje, wezwania) zostanie przeprowadzona w ten sposób, bez konieczności osobistych wizyt w urzędzie czy odbioru pism na poczcie. Do złożenia wniosku wystarczy profil zaufany – informacje, w jaki sposób go założyć, znajdują się na stronie:

https://www.gov.pl/web/gov/zaloz-profil-zaufany

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym osoby, które nie dokonają w terminie 30 dniowym rejestracji pojazdu sprowadzonego z kraju Unii Europejskiej albo nie zgłoszą w takim samym terminie nabycia/zbycia pojazdu – nie będą podlegać karze pieniężnej, o której mowa w art. 140mb Prawo o ruchu drogowym, jeśli nie miały możliwości dokonania takiego zgłoszenia (brak profilu zaufanego, ograniczony dostęp do poczty elektronicznej). Wyłączenie obejmuje zgłoszenia co do których upływ terminu nie uległ zakończeniu do dnia 16 marca 2020 r.

www.tarnobrzeg.pl