Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu we współpracy ze Stowarzyszeniem Tarnobrzeski Bank Żywności w Tarnobrzegu uczestniczy w realizacji Programu  Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym.

Okres dystrybucji artykułów spożywczych w ramach Podprogramu 2019 rozpocznie się w STYCZNIU 2020 roku, a zakończy się  w LIPCU 2020 roku. 

Celem programu jest wsparcie osób/rodzin  najbardziej potrzebujących i polega na udostępnianiu pomocy żywnościowej w formie paczek żywnościowych. Artykuły spożywcze przekazywane są  bezpłatnie.

Pomoc żywnościową w ramach POPŻ mogą otrzymać osoby i rodziny znajdujące się    w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art.7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 200 % kryterium dochodowego, które  wynosi ;

 – 1 402 zł dla osoby samotnie gospodarującej

–  1 056 zł dla osoby w rodzinie

Aby uzyskać skierowanie uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej należy zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, ul. Kopernika 3   od poniedziałku do piątku  w godz. od 7.30 do 10.00 i od 14.00 do 15.30.

Na podstawie przedłożonego oświadczenia o dochodzie pracownik socjalny tut. Ośrodka wystawia skierowanie, które jest  ważne  na cały okres trwania Podprogramu 2019.

Skład paczki żywnościowej przypadającej w Podprogramie 2019 obejmuje 20 produktów:

groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, sok jabłkowy klarowny, makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający,  szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju, cukier biały, olej rzepakowy, gołąbki w sosie pomidorowym.

Paczki żywnościowe wydawane są w 12 punktach odbioru na terenie miasta Tarnobrzega w określonych dniach i godzinach – szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.mopr.pl w zakładce POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020.

Dodatkowe informacje można również uzyskać pod numerem tel. 15 822 60 97.

Osoby korzystające ze wsparcia żywnościowego mogą również wziąć udział w bezpłatnych warsztatach  i różnych formach aktywizujących.

www.tarnobrzeg.pl