Strona główna POWIATY Polsko-niemieckie spotkanie biznesowe

Polsko-niemieckie spotkanie biznesowe

W czwartek 30 stycznia odbyło się w Stalowej Woli spotkanie z przedsiębiorcami, przedstawicielami lokalnych władz, instytucji okołobiznesowych oraz firm członkowskich AHK Polska. Noworoczne Spotkanie Biznesu było doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów i integracji środowiska biznesowego w regionie. Organizatorami wydarzenia był Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny oraz Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa.

Obecna na spotkaniu Renata Knap, zastępca prezydenta miasta Stalowej Woli zaznaczyła, że relacje polsko-niemieckie w naszym mieście są dobre, nie tylko w teorii, ale również w praktyce, poprzez obecność kapitału niemieckiego. To on bowiem zdynamizował Stalowowolską Strefę Gospodarczą i odmienił nasze miasto. – Dzięki temu otworzyły się nowe relacje i partnerskie perspektywy. Dzisiaj po ponad dwóch dekadach funkcjonowania, podstrefa stalowowolska to ponad 16 000 miejsc pracy i blisko 160 inwestorów. Przedsiębiorcy zainwestowali tutaj ponad pół miliarda zł w swoje przedsięwzięcia – mówiła wiceprezydent Renata Knap.

Noworoczne Spotkanie Biznesu było świetną sposobnością do zapoznania się z zasadami inwestowania w Niemczech, czy zdobycia wiedzy jakie ulgi dostępne są dla przedsiębiorców z tytułu B+R. Podczas wydarzenia mowa była także o tym, jak prowadzić i rozwijać biznes w dobie dynamicznych zmian w przepisach podatkowych. Dodatkowo uczestnicy mieli szansę nawiązać nowe kontakty lub odświeżyć już istniejące, bowiem w spotkaniu uczestniczyło wielu przedsiębiorców nie tylko ze Stalowej Woli, ale i regionu oraz przedstawicieli instytucji okołobiznesowych.

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska) reprezentuje interesy około 1000 firm członkowskich i od dwudziestu lat działa na rzecz rozwoju polsko-niemieckich stosunków gospodarczych. Członkostwo w izbie to: zaproszenia na liczne spotkania biznesowe, dostęp do cennych informacji, możliwości promowania swojej firmy wśród pozostałych członków izby, która oferuje firmom z Niemiec i Polski profesjonalne usługi doradcze, wspomaga wymianę informacji i doświadczeń oraz rozwój stosunków między instytucjami i przedsiębiorstwami po obu stronach Odry.

www.stalowawola.pl