Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Pogwarancyjne naprawy siłowni

Pogwarancyjne naprawy siłowni

Zakończono pogwarancyjne usuwanie usterek, trwa montaż urządzeń i niebawem znów plenerowe siłownie i plac zabaw na osiedlach Ocice i Miechocin będą służyć mieszkańcom.

Przeglądy gwarancyjne dwóch siłowni plenerowych i placu zabaw – inwestycji realizowanych w latach 2018/2019 – odbyły się wprawdzie jeszcze w listopadzie 2019 r., ale ze względu na okres zimowy gmina przystała na usunięcie stwierdzonych usterek do końca kwietnia tego roku. Termin wiosenny pokrzyżowała jednak sytuacja epidemiczna. Wykonawca zwrócił się z prośbą o kolejne przesunięcie terminu, tym razem do końca czerwca.

Co wymagało naprawy? W efekcie przeglądu siłowni plenerowej na osiedlu Ocice przy ul. Błonie (inwestycja w ramach zadania „Plac zabaw z elementami do ćwiczeń na świeżym powietrzu”) stwierdzono m.in. brak stabilności urządzenia „surfer – twister” oraz liczne zardzewienia na każdym urządzeniu, zwłaszcza przy rękojeściach oraz na spawach. Rdza pojawiła się też na elementach zjeżdżali i na huśtawce na placu zabaw. Mało tego, na placu zabaw nie wzeszła trawa, która miała stanowić naturalne podłoże placyku. Zadrzewienia, będące wynikiem  złego wykonania antykorozyjnej powłoki ochronnej, pojawiły się też na każdym urządzeniu do ćwiczeń będących na wyposażeniu siłowni plenerowej na osiedlu Miechocin (zadanie pn. „Zagospodarowanie terenu użyteczności publicznej położonego w Tarnobrzegu – Osiedle Miechocin w rozwidleniu dróg gminnych – ul. 12 Października, J. Długosza i St. Orła”).

Wykonawca, firma APIS Sp. z o. o. z Jarosławia, gdy tylko sytuacja pozwoliła, przystąpił do pracy. Obecnie już trwa montaż urządzeń po usunięciu usterek.