Strona główna POWIATY mielecki Podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów opracowała plakaty informujące o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z epidemią COVID-19.

Jakie są zasady dla powracających do Polski i obywających obowiązkową kwarantannę? Kto, kiedy i w jakim celu może wychodzić z domu? Jakie są najnowsze wytyczne dotyczące działalności handlu, a także zasad zachowania na ulicach, w sklepach, urzędach i innych placówkach? Odpowiedzi na te i inne pytania dotycząca zwalczania epidemii koronawirusa zawarto na poniższej infografice KPRM. Wyszczególniono na niej także ograniczenia dotyczące zgromadzeń, zasady obowiązujące dzieci i młodzież poniżej 18 r.ż. oraz możliwości wsparcia oferowane znajdującym się grupie ryzyka seniorom.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią plakatu. Więcej informacji na temat koronawirusa znaleźć można na stronach Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej: www.gov.pl/koronawirus.

W razie pytań lub wątpliwości związanych z epidemią COVID-19 zachęcamy do korzystania z infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia pod numerem 800 190 590.

ms

www.powiat-mielecki.pl