Strona główna POWIATY Podkarpacka Liga Dzieci w pływaniu

Podkarpacka Liga Dzieci w pływaniu

W sobotę 17 kwietnia Nowa Dęba była gospodarzem kolejnej edycji PLD. Na starcie stanęło 232 zawodników i zawodniczek z 19 podkarpackich klubów. Piranie do zawodów przystąpiły w 13 osobowym składzie: Maja Rozmus, Ewa Wiącek, Julia i Maria Tereszkiewicz, Maja Żak, Julia Kolev, Wiktoria Mcielak, Kopeć Bartosz, Jan Dobrowolski , Ksawery Siwiec, Jan Krasowski, Mateusz Szypuła, Marcin Flis. W ostatnim czasie nasza drużyna przyzwyczaiła nas do wspaniałych występów i nie inaczej było tym razem. Piraniątka wywalczyły 7 medali    ( 3 złote, 3 srebrne, 1 brązowy),  ponadto wielokrotnie zajmowały miejsca w pierwszej szóstce co pozwoliło nam zdobyć 53 punkty do ligowej tabeli i dało nam 3 miejsce w tej rundzie.

Tabela ligowa II edycji tutaj

http://live.livetiming.pl/bachorz/2021/04_17_nowadeba/druzynowa.pdf

Tabela medalowa tutaj

http://live.livetiming.pl/bachorz/2021/04_17_nowadeba/Medals.pdf

Nasi medaliści:

Złoto

Sztafeta 11 latków w składzie ( Ewa Wiącek , Maja Rozmus, Ksawery Siwiec, Jan Krasowski)

Ksawery Siwiec 100 metrów stylem klasycznym

Jan Krasowski 50 metrów stylem dowolnym

Srebro

Maja Rozmus 50 metrów stylem motylkowym

Ksawery Siwiec 50 metrów stylem motylkowym

Jan Krasowski 100 metrów stylem grzbietowym

Brąz

Maja Rozmus 50 metrów stylem dowolnym

Szczegółowe wyniki tutaj

http://live.livetiming.pl/bachorz/2021/04_17_nowadeba/wyniki.pdf

Janek Krasowski 50 stylem dowolnym pokonał w czasie 32,34 s, i był to najcenniejszy punktowo wynik chłopców 11 letnich co sprawiło, że Janek otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika.

Po dwóch rozegranych rundach tabela ligowa wygląda następująco:

http://live.livetiming.pl/bachorz/2021/04_17_nowadeba/druzynowa-laczna.pdf

Jeżeli zatem Piranie utrzymają wysoką formę prawdopodobnie znów staniemy na podium całego cyklu. III finałowa runda odbędzie się   15 maja w Mielcu.

Poza sukcesem sportowym Nowa Dęba po raz kolejny osiągnęła duży sukces organizacyjny stając na wysokości zadania, wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przebieg imprezy serdecznie dziękuję.

Piranie którym nie udało się stanąć na podium zaprezentowały bardzo wysoką formę a osiągane wyniki były często nowymi rekordami życiowymi, BRAWA i serdeczne gratulacje.

 

Podziękowania dla Michała Chmielewskiego Radnego Rady Miejskiej w Nowej Dębie za społeczne sprawowanie opieki medycznej podczas zawodów. Pan Michał jest ratownikiem medycznym i po raz kolejny służył nam bezinteresowną pomocą za którą bardzo dziękujemy.Zawody przeprowadzono bez udziału publiczności, zgodnie z wytycznymi ministerstwa.

www.nowadeba.pl