Strona główna POWIATY Piranie na Otylia Swim Cup w Lublinie

Piranie na Otylia Swim Cup w Lublinie

W miniony weekend 23-24 kwietnia na obiektach AQUA Lublin odbyły się zawody pływackie Otylia Swim Cup. Wśród 96 zgłoszonych klubów znalazły się Piranie SOSiR Nowa Dęba w 16-osobowym składzie. Frekwencja podczas zawodów była rekordowa, a na starcie do rywalizacji w 5 kategoriach wiekowych stanęło 1179 zawodników z całej Polski w tym liczna grupa bo około 200 zawodników z Ukrainy, którzy z wiadomych przyczyn przebywają w naszym kraju.

Poziom zawodów był bardzo wysoki, padło wiele bardzo wartościowych wyników, a nasze Piraniątka w tak doborowej stawce prezentowały się świetnie. Ostatecznie zdobyliśmy 8 medali (1 złoty, 5 srebrnych i 2 brązowe).

Rywalizacja odbywała się na 10 torowej i 50 metrowej pływalni, a możliwość startu na tak wspaniałym i nowoczesnym obiekcie był dla naszych zawodników nie lada przygodą. Zmagania uświetniła swoja obecnością nasza mistrzyni , a obecnie prezes PZP Otylia Jędrzejczak, która przez dwa dni cierpliwie rozdawała autografy i pozowała do zdjęć powodując dodatkowe emocje wśród młodych sportowców.

Piranie przysporzyły całej grupie kibiców (rodziców) z Nowej Dęby wielu wspaniałych wrażeń osiągając świetne czasy, które pozwalały im zajmować bardzo dobre miejsca w tak licznej i wymagającej grupie rywali.

Szczegółowe wyniki i galeria zdjęć do obejrzenia na stronie www.sportnowadeba.pllink otwiera się w nowym oknie

Na koniec chcielibyśmy serdecznie podziękować firmie BIMAR S.C. Marcin Wiącek i Tomasz Kalicki za opłacenie noclegów wraz ze śniadaniem w Lublinie dla całej drużyny, dzięki czemu do niedzielnych startów zawodnicy przystępowali wypoczęci, oraz rodzicom biorącym udział w wyjeździe za opiekę nad dziećmi i nieocenioną pomoc w transporcie na zawody, jak również za głośne wsparcie z trybun AQUA Lublin.

WSZYSTKIM PIRANIOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Piotr Socha i Hubert Krasowski

trenerzy sekcji pływackiej Piranie SOSiR Nowa Dęba

nowadeba.pl