Strona główna POWIATY Pilkington Automotive Poland Fabryką Roku 2019

Pilkington Automotive Poland Fabryką Roku 2019

4 grudnia w Hotelu Marriott w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród dla liderów biznesu – Fabryka Roku 2019, organizowana przez redakcję magazynu Inżynieria i Utrzymanie Ruchu i Control Engineering Polska. Firma Pilkington Automotive Poland jest tegorocznym zdobywcą tytułu Fabryki Roku, a dodatkowo otrzymała nagrodę w kategorii Innowacyjna Fabryka.

Pojawienie się Pilkington Automotive Poland w gronie firm uznanych za topowych liderów biznesu to duże wyróżnienie. Wśród zwycięskich firm znalazły się m.in.: Mercedes-Benz Manufacturing Poland, Microsoft, Danone Sp. z o.o. czy CCC S.A. Organizatorzy konkursu przyznawali tytuły w ramach 7 kategorii specjalistycznych, 10 branżowych oraz 3 prestiżowych. W każdej z nich komisja konkursowa brała pod uwagę wyniki operacyjne zakładów, organizację działań w obszarze utrzymania automatyzacji produkcji czy liczbę wdrożonych systemów IT. Jak podkreślają inicjatorzy, celem organizowanego plebiscytu jest uhonorowanie przedsiębiorstw produkcyjnych, które wykazały się efektywnością wdrażanych projektów i dobrymi praktykami w zarządzaniu, a także wprowadzały w życie innowacyjne rozwiązania.

Spółka Pilkington Automotive Poland funkcjonuje na polskim rynku już ponad 20 lat. W tym czasie wypracowaliśmy skuteczne strategie związane z zarządzaniem i organizacją pracy. Obecnie zatrudniamy 2300 pracowników, a aż 27% personelu stanowią kobiety. To bardzo wysoka liczba, uwzględniając specyfikę przemysłu produkcyjnego – komentuje Ryszard JaniaPrezes Zarządu Pilkington Automotive Poland oraz Country Manager Grupy NSG w Polsce. – Nieustannie się rozwijamy i wdrażamy kolejne innowacje. Nasza fabryka w Chmielowie została zaprojektowana zgodnie z wymogami Przemysłu 4.0. Dzięki temu wszystkie maszyny są połączone z siecią przemysłową Ethernet. Wprowadziliśmy nowoczesne rozwiązania także w Sandomierzu. Nasza linia szyb hartowanych została wybrana do pilotażowego wprowadzenia programu Manufacturing Execution System. Cieszymy się, że innowacje które wdrożyliśmy, jak również nasza działalność w sferze społeczno-gospodarczej, zostały docenione i sprawiły, że znaleźliśmy się w czołówce światowych firm produkcyjnych – dodaje.

Spółka Pilkington Automotive Poland działa w ramach Grupy NSG. Już w 2011 roku firma zdobyła prestiżową nagrodę w plebiscycie Filar Polskiej Gospodarki, w którym w kolejnych latach również znajdowała się wśród wyróżnionych podmiotów w województwie świętokrzyskim i podkarpackim. Pilkington Automotive Poland to także laureat konkursu Srebrna Moto Idea w kategorii The Leader of The Future oraz Japan – CEE Investment Awards – Top Automotive Supplier Investors.

Natalia Kubowicz
Kierownik ds. komunikacji korporacyjnej NSG Group w Polsce
RL/MM

www.nowadeba.pl