Strona główna POWIATY mielecki Pierwszy tydzień ferii już za nami, ale drugi zapowiada się równie ciekawie

Pierwszy tydzień ferii już za nami, ale drugi zapowiada się równie ciekawie

Choć pogoda z oknem może pozostawiać wiele do życzenia, to zajęcia przygotowane z myślą o najmłodszych mieszkańcach Mielca powinny choć trochę zrekompensować brak śniegu na zewnątrz.

W większości szkół oraz w placówkach edukacyjnych przez cały okres ferii zimowych odbywają się zajęcia sportowo-rekreacyjne dla chętnych dzieci. Dodatkowo całe spektrum zajęć przygotowało Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu wraz z Kinem Galaktyka, Muzeum Regionalnym oraz Miejską Biblioteką Publiczną SCK.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się zabawa na symulatorze lotu samolotem. Na dzieci czekał także między innymi wirtualny spacer po Układzie Słonecznym i warsztaty z tworzenia scenografii. W Kinie Galaktyka codziennie wyświetlany jest film lub bajka dla dzieci, pole do popisu mają także mali artyści, którzy mogą ćwiczyć swój warsztat w ramach akademii plastycznej, tanecznej czy teatralnej.

Choć tydzień ferii minął, to przed nami kolejna dawka atrakcji. Wśród nich wspólne warsztaty dla dzieci i ich rodziców, zajęcia fotograficzne, a na zakończenie bal karnawałowy.

Zachęcamy do zapoznania się ofertą zajęć: http://www.mielec.pl/ferie-zimowe-w-miescie-plan-wydarzen/

www.mielec.pl