Strona główna POWIATY mielecki Pierwsze działania szkół w ramach 550 rocznicy lokacji miasta Mielca

Pierwsze działania szkół w ramach 550 rocznicy lokacji miasta Mielca

Uczniowie i uczennice miejskich szkół podstawowych jako pierwsi włączyli się w obchody 550 rocznicy lokacji miasta Mielca.

Klasy I c i III a ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Mielcu 26 lutego 2020 r. przygotowały piękną akademię w sali audiowizualnej nowego budynku biblioteki miejskiej. Dzieci recytowały wiersze z tomiku poezji „Historia Mielca dla dzieci” autorstwa Józefa Witka. Cała uroczystość nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc i życzliwość ze strony Miejskiej Biblioteki Publicznej. Uroczystość uświetnili swoją obecnością wiceprezydent Miasta Mielca Paweł Pazdan i Naczelnik Wydziału Edukacji Mirosław Kapinos.

Z kolei uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu w ramach obchodów jubileuszu lokacji miasta przygotowali program „Mielczanie w walce o wolność. 1920”, który łączył w sobie walory artystyczne: muzyka wybrzmiewająca na różnych instrumentach (werbel, waltornia, flet, akordeon, skrzypce, saksofon), śpiew, recytacja poezji patriotycznej i treści merytoryczne: prezentacja multimedialna biografii mieleckich bohaterów wojny polsko – bolszewickiej. Program był prezentowany w wybranych szkołach podstawowych na terenie powiatu mieleckiego: w Złotnikach, w Chrząstowie, w Borkach Nizińskich, w Maliniu i w DPS w Dębiakach. Przedsięwzięcie jest częścią projektu IPN „Kamienie Pamięci”.

www.mielec.pl