Strona główna POWIATY Pierwszaki – o bezpieczeństwie przez zabawę

Pierwszaki – o bezpieczeństwie przez zabawę

Uczniowie klas pierwszych ze szkół podstawowych naszej gminy spotkali się we wtorek z Jeżem Edkiem, policjantami oraz strażakami, aby porozmawiać
o bezpieczeństwie. 29 października w Staszowskim Ośrodku Kultury odbyła się siedemnasta edycja akcji „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”.

Akcja organizowana przez „Echo Dnia” ma na celu przekazanie dzieciom ze szkół podstawowych najważniejszych informacji na temat bezpieczeństwa oraz zdrowego
i higienicznego trybu życia. Udział w niej co roku biorą policjanci, mówiący
o bezpieczeństwie na drodze oraz strażacy, traktujący o bezpieczeństwie związanym
z ogniem, ratownictwem i pierwszą pomocą. Eksperci w bardzo przystępny sposób mówili dzieciom, jak dbać o swoje bezpieczeństwo na ulicach, w drodze do szkoły, a także w domu. Edukacyjne pogadanki prowadzili sympatyczny i kolorowy Jeż Edek – maskotka „Echa Dnia” oraz autor piosenek, Wojciech Stachurski.

Jak ważne jest bezpieczeństwo przypominał również tego dnia uczniom Leszek Kopeć, burmistrz miasta i gminy Staszów, który co roku uczestniczy w akcji i obejmuje ją patronatem honorowym. Pierwszoklasiści doskonale się bawili podczas dostosowanych do ich wieku, bardzo mądrych pogadanek, okraszonych rytmicznymi piosenkami, wierszami i dowcipami. Swoje przedstawienie odegrali także przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, dzięki którym dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie zachowywać się w domu i gospodarstwie rolnym. Podczas spotkania odegrano również scenki rodzajowe związane z bezpieczeństwem na drodze oraz zaprezentowano profesjonalne stroje strażackie. Forma przekazywania wiedzy na temat bezpieczeństwa bardzo odpowiadała dzieciom, które przyswajały informacje doskonale się przy tym bawiąc.

www.staszow.pl