Strona główna POWIATY Patriotycznie i sportowo

Patriotycznie i sportowo

Po raz kolejny dzieciaki z Domu Dziecka w Skopaniu połączyły historyczną rocznicę z zamiłowaniem do sportu.  Tuż po patriotycznej uroczystości zorganizowanej  15 sierpnia na Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu, pracownicy i podopieczni Centrum Opieki na Dzieckiem w Skopaniu zachęcali do przebiegnięcia 1920 metrów. Chętni jak zawsze się znaleźli.

Najpierw były kwiaty i wieńce złożone przed tablicą upamiętniającą nazwiska  ochotników z Dzikowa, którzy w 1920 roku wyruszyli na wojnę z polsko – bolszewicką. Tuż po tym dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega dr hab. Tadeusz Zych zaprosił zebranych na otwarcie wystawy „Tarnobrzeżanie na froncie wojny polsko – bolszewickiej”. Wśród zwiedzających wystawę znaleźli się potomkowie ochotników. Byli też przedstawiciele Związku Rodu Tarnowskich: prezes Stowarzyszenia Rodu Tarnowskich – Paweł Jan Tarnowski i członek zarządu Stowarzyszenia  – Marek Władysław Tarnowski. Wystawę w przyszłym miesiącu będzie można oglądać w plenerze, na placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu.

Po patriotycznych uroczystościach miłośnicy biegania stanęli na starcie biegu na dystansie 1920 metrów. W tym biegu nie było zwycięzców, ani przegranych. Każdy kto przebiegł linię mety otrzymał pamiątkowy medal.  Damian Szwagierczak, dyrektor Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu, jak zawsze dopingował zawodników  biegnąc ze swoimi podopiecznymi.

www.tarnobrzeski.pl