Strona główna POWIATY Pasowanie na przedszkolaka i ucznia w Szydłowie

Pasowanie na przedszkolaka i ucznia w Szydłowie

31 października w Szkole Podstawowej im. Jana Kaczorowskiego w Szydłowie odbyła się bardzo ważna uroczystość dla najmłodszych wychowanków i uczniów. Na pięknie przystrojonej sali gimnastycznej zgromadzili się rodzice, nauczyciele i starsi koledzy.

Jako pierwsze wystąpiły z programem artystycznym przedszkolaki z nowo powstałego przedszkola. Mali artyści przygotowani przez Aleksandrę Sobieszkodę oraz Iwonę Urbanowską zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią dyrektor Krystynę Żmudę. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Następnie uczniowie klasy pierwszej również zaprezentowali program artystyczny
i uroczyście złożyli przysięgę. Uroczystość dla klasy 1 prowadziła pani Aneta Suchorowska, oprawę muzyczną całej uroczystości zapewnił pan Krzysztof Pitula. Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Po ślubowaniu pani dyrektor pasowała dzieci klasy pierwszej na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Kaczorowskiego.

Na zakończenie wszyscy uczniowie i przedszkolaki otrzymali pamiątkowe dyplomy, pluszową sówkę i medale. Wychowankowie w radosnym nastroju udali się do swoich sal na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Maria Stachuczy

Nowy oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Szydłowie powstał dzięki dofinansowaniu projektu „Szydłów edukuje, w maluchy inwestuje” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 Europejskiego Funduszu Społecznego.

www.szydlow.pl