Strona główna POWIATY Parking przed MOSiR-em przechodzi metamorfozę

Parking przed MOSiR-em przechodzi metamorfozę

Parking Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji od wielu lat czekał na modernizację. Teren przez długi czas był zaniedbany, a użytkownicy obiektów sportowych narzekali na zbyt małą ilość miejsc parkingowych oraz zniszczoną nawierzchnię drogi i chodnika. Samorząd miasta podchodzi do problemu kompleksowo, dlatego zadanie obejmuje również odwodnienie terenu. 22 czerwca 2020 rozpoczęły się pierwsze prace nad całkowitą zmianą tego miejsca.

W najbliższych dniach wykonawca zajmie się rozbiórką istniejących nawierzchni drogi manewrowej i placów postojowych oraz ciągów pieszych. Nowa droga dojazdowa z kostki brukowej o szerokości 6 metrów, będzie biegła w tym samym miejscu co obecna.

W dalszej kolejności prowadzone będą roboty związane z instalacją kanalizacji deszczowej, sanitarnej i technologicznej. Teren zostanie odwodniony, oświetlony, a sieć uzbrojenia przebudowana.

Parking dla samochodów osobowych zostanie zlokalizowany wzdłuż drogi dojazdowej, przed halą oraz na placu. Nowy parking pomieści blisko 100 samochodów. W bezpośrednim sąsiedztwie wejścia na pływalnię krytą będą zlokalizowane trzy miejsca postojowe dla autobusów dowożących uczniów.

W związku z prowadzonymi pracami, modernizowany parking został wyłączony z użytku. Finał wszystkich robót planowany jest na koniec 2020 roku. Koszt zadania to około 3,5 mln zł.

 

www.stalowawola.pl