Strona główna POWIATY Pamiętamy o naszych lokalnych Bohaterach

Pamiętamy o naszych lokalnych Bohaterach

1 września obchodziliśmy Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Z pewnością można nazwać to święto dniem Bohatera. Bo jak inaczej nazwać tych, którzy walczyli w obronie Ojczyzny, rodaków ryzykując swoje życie, nierzadko tracąc zdrowie? Szacunek i pamięć stalowowolskim kombatantom oddał także prezydent miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.  

– Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które na możliwość i zaszczyt porozmawiać z Bohaterami. Oni walczyli o naszą wolność i naszym obowiązkiem jest, aby choć w małym stopniu odwdzięczyć się za to, że dziś żyjemy w wolnej Polsce, możemy swobodnie uczyć się i pracować – podkreśla Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli. 

Poza prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym, w spotkaniu z Bohaterami walk o niepodległość mieszkającymi w Stalowej Woli – Reginą Zawadzką, por. Władysławem Goseckim i por. Józefem Wątrobskim – udział wzięli: przedstawiciel Fundacji „Nie zapomnij o nas” na Podkarpaciu, delegat Wojsk Obrony Terytorialnej i reprezentanci Koła Obwodu NiskoStalowa Wola Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. 

– Podczas rozmów nasi kombatanci często podkreślają, że pomoc materialna jest ważna, ale na pewno nie mniej ważny jest ładunek emocjonalny zawarty w tej pomocy i pamięć. Często podkreślają, że dzięki naszym odwiedzinom i udzielanemu wsparciu, zarówno przez osoby z wolontariatu, jak i takich instytucji jak Urząd ds. kombatantów i osób represjonowanych, czy WOT czują, że nie są i nigdy nie zostaną zapomniane – mówi Krystian Fila koordynator Fundacji „Nie zapomnij o nas” na Podkarpaciu. 

stalowawola.pl