Strona główna POWIATY OtwieraMY obwodnicę Stalowej Woli i Niska

OtwieraMY obwodnicę Stalowej Woli i Niska

15 maja na zawsze zapisze się w pamięci mieszkańców Stalowej Woli, bo tego dnia otwieraMY obwodnicę Stalowej Woli i Niska. Nowy krwioobieg komunikacyjny, którego znaczącą częścią jest otwierana w najbliższą sobotę droga, będzie oknem na wszystkie strony świata, a jednocześnie wyprowadzi ruch ciężki z centrum miasta. Jako, że obwodnica ma służyć nam – stalowowolanom, to właśnie MY dokonamy oficjalnego otwarcia. Temu znaczącemu wydarzeniu towarzyszyć będzie szereg atrakcji: od wyścigu kolarskiego, biegu ulicznego, poprzez masę krytyczną, paradę pojazdów, aż po rodzinne grillowanie. Startujemy o godzinie 11.00. Wstęp wolny.

– Dotrzymujemy słowa i oddajemy obwodnicę Stalowej Woli i Niska w terminie. Zapraszam na otwarcie inwestycji, która ma duże znaczenie nie tylko dla mieszkańców okolicznych miejscowości, ale także dla połączeń komunikacyjnych w regionie – mówi Rafał Weber wiceminister infrastruktury.

Sobotnie wydarzenie odbywać się będzie na całej długości obwodnicy, ale główne atrakcje zlokalizowane będą przy wjeździe od ul. Chopina, obok Galerii VIVO!. Stąd o godzinie 11.00 ruszy wyścig grupy kolarskiej VOSTER „Stalowa Strzała 24 km”, rozpoczynając tym samym event.

Następnie mieszkańcy Stalowej Woli będą mieli jedyną i unikalną możliwość pobiegnięcia obwodnicą i przejazdu po niej rowerem, hulajnogą, rolkami czy na desce. O godzinie 12.00 wystartuje bowiem Uliczny Bieg Obwodnicą „Bezpieczni na drodze” na dystansie 6,8 km, zakończony dekoracją biegaczy. Uczestnicy klasyfikowani będą w trzech kategoriach wiekowych (16-29, 30-49, 50+), z podziałem na kobiety i mężczyzn. Zapisy na Bieg prowadzi Stalowowolski Klub Biegacza poprzez stronę timekeeper.pl w zakładce „Zawody nowe”, a także w dniu biegu w biurze zawodów na miejscu od godz. 10:00.

 Po biegu obwodnicą ruszy EkoMasa krytyczna na kółkach (rowery, hulajnogi, rolki, wrotki, deskorolki, itp.). Nie zapomnijcie zabrać ze sobą swoich eko-pojazdów, by móc uczestniczyć z nami we wspólnym otwarciu naszej obwodnicy. Na koniec parada motocykli, samochodów zabytkowych i ciągników siodłowych zainicjuje ruch kołowy na nowej arterii. Zapraszamy do udziału w Biegu i EkoMasie. Pamiątkowe gadżety dla wszystkich aktywnych uczestników!

Ponadto w programie wydarzenia zaplanowane jest darmowe, rodzinne grillowanie z watą cukrową i popcornem.

Organizatorami wydarzenia są: Andrzej Adamczyk Minister Infrastruktury, Rafał Weber Wiceminister Infrastruktury, Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, firma Mostostal, Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli i Stalowowolski Klub Biegacza.

Przypominamy, że obwodnica Stalowej Woli jest drogą szybkiego ruchu, z ograniczeniem prędkości do 70 km/h i przeznaczeniem dla ruchu kołowego. W jej ciągu nie ma też chodników i ścieżek rowerowych. Apelujemy więc o ostrożność w czasie wydarzenia i przede wszystkim już po otwarciu arterii.

 

OtwieraMY OBWODNICĘ Stalowej Woli i Niska

15 maja 2021 / sobota wjazd od ul. Chopina / Galeria Vivo

11:00 – Grupa kolarska VOSTER – Wyścig „Stalowa Strzała 24 km” 12:00 – Uliczny Bieg Obwodnicą „Bezpieczni na drodze” – 6,8 km / kat. 16-29, 30-49, 50+ / po biegu dekoracja zwycięzców

13:30 – EkoMasa krytyczna na kółkach – 6,8 km / rowery, hulajnogi, rolki, wrotki, deskorolki, eko-pojazdy /

14:00 – Parada motocykli, samochodów zabytkowych i ciągników siodłowych – Otwarcie obwodnicy

DARMOWE ATRAKCJE: RODZINNE GRILLOWANIE, WATA CUKROWA, POPCORN

 

www.stalowawola.pl