Strona główna POWIATY Otwarta Strefa Aktywności w Chmielowie już działa

Otwarta Strefa Aktywności w Chmielowie już działa

Końcem października została oddana do użytku Otwarta Strefa Aktywności (OSA) w Chmielowie. Ten plac zabaw i siłownia „pod chmurką” zaprojektowany przed dwoma laty, został zrealizowany w tym roku, dzięki pozyskaniu środków
z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  w wysokości 195 tys. zł oraz
z Ministerstwa Sportu i Turystki w wysokości 50 tys. zł. Pozostałe środki – 72 tys. zł to wkład własny gminy.

Dzięki tak znaczącej kwocie największa wieś w gminie zyskała atrakcyjny zakątek zarówno dla dzieci, młodzieży, a także starszych. OSA położona jest przy boisku wielofunkcyjnym i będzie zarządzana przez szkołę.

Plac zabaw posiada bezpieczną nawierzchnię, zaś siłownia nawierzchnię ze żwiru. Na placu zabaw obok tradycyjnych urządzeń zabawowych – huśtawka, karuzela, znalazło się linarium stożkowe do wspinania, huśtawka „orle gniazdo” czy trampolina. Na siłowni pojawiło się 6 urządzeń typu kajak, stepper, prasa ręczna i nożna. Powstała także strefa relaksu do gry w szachy oraz w bulle, która zachęca starszych, by popróbować swoich sił intelektualnych i sprawnościowych. Urządzona została także pergola, gdzie znajduje się ławeczka z przewijakiem dla mam z dziećmi.

Otwarcia placu zabaw i siłowni dokonali radni Hubert Kopeć z Komisji Oświaty, Stanisław Skimina – radny z Chmielowa, wiceburmistrz Leszek Mirowski, dyrektor szkoły Renata Rożek, sołtys Jan Kotulski, przedstawiciele wykonawcy oraz dzieci i młodzież z Chmielowa. Obiekt został poświęcony przez ks. Witolda Garbulińskiego.

Ten obiekt, którego kształt był uzgadniany z mieszkańcami, nie mógłby powstać, gdyby nie środki zewnętrzne, po które umiejętnie sięgamy. Niech służy mieszkańcom Chmielowa na długie lata – skomentował wydarzenie wiceburmistrz Leszek Mirowski. Wykonawcą zadania była firma DESTAR z Chmielowa.

RL
UM Nowa Dęba