Strona główna POWIATY Otwarcie Multiroomu w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Otwarcie Multiroomu w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Niezwykle ciekawie rozpoczęły się ferie zimowe w Sandomierzu, 27 stycznia otwarty został multiroom, który mieści się w Bibliotece Miejskiej w Sandomierzu. Multiroom został sfinansowany ze środków Budżetu Obywatelskiego 2019, jego inicjatorkami były mieszkanki Sandomierza: Ewa Rusinek, Janina Twaróg, Alicja Dąbrowska. Koszt tej inwestycji to 25 tys. zł.

W otwarciu multiroomu z ramienia samorządu miejskiego uczestniczyła Aneta Przyłucka sekretarz miasta, podkreśliła ona jak ważne są projekty inicjowane przez mieszkańców. Zaznaczyła także, że te kierowane do najmłodszych są w szczególności ważne, bo sprzyjają ich rozwojowi i wypełniają w pożyteczny sposób ich czas.

Barbra Rożek dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej podkreśliła, że dzięki multiroomowi instytucja kierowana przez nią zyska nowe, ciekawe miejsce, w którym czas będą mogły spędzać dzieci z terenu miasta. Dyrektor zaprosiła do korzystania z tej nowej atrakcji, szczególnie w czasie ferii, ale także w ciągu roku szkolnego, po zajęciach szkolnych.

Po otwarciu nadszedł czas na testowanie nowej atrakcji. Aneta Przyłucka sekretarz miasta, Tamara Socha dyrektor Centrum Usług Wspólnych oraz Dorota Strugała dyrektor Przedszkola nr 1 w Sandomierzu w asyście najmłodszych przekonały się, że zajęcia w multiroomie mogą sprawić ogromną frajdę nie tylko dzieciom, ale także dorosłym.

www.sandomierz.pl