Strona główna POWIATY mielecki Otwarcie mieleckiego pumptracka

Otwarcie mieleckiego pumptracka

Od czwartku 30 lipca do dyspozycji dzieci i młodzieży jest pierwszy na terenie miasta Mielca tor rowerowy typu Pumptrack, który powstał przy ulicy Powstańców Warszawy (skrzyżowanie z ulicą Szarych Szeregów). To jedna z dwóch ogólnomiejskich inwestycji Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego (drugą jest budowa boiska na terenie Szkoły Podstawowej nr 3)

W uroczystym otwarciu nowego obiektu sportowo-rekreacyjnego oprócz licznych przedstawicieli mediów udział wzięli zastępca prezydenta miasta Mielca Adriana Miłoś, naczelnik wydziału inwestycji UM w Mielcu Andrzej Jędrychowski, dyrektor MOSiR Mielec Mirosława Gorazd oraz Przemysław Witek, który jako przedstawiciel rady osiedla Smoczka był wnioskodawcą i zgłosił projekt budowy Pumptracka w ramach MBO 2020.

Pumptrack wybudowała firma VeloProjekt z Białegostoku. Obiekt kosztował 427 tys. zł. Licznie przybyli na otwarcie amatorzy dwóch kółek mogli wziąć udział w warsztatach jazdy po torze, które prowadzili instruktorzy z firmy VeloProjekt.

– Cieszę się, że młodzież ze Smoczki i z innych części naszego miasta ma do dyspozycji kolejny po skateparku obiekt rekreacyjny. Zanim rozpoczęło się zgłaszanie projektów do Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego, mało kto wiedział co to jest Pumptrack. Teraz już wiemy, że ten pomysł to był strzał w dziesiątkę – powiedział Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski, który dał się namówić na jazdę próbną na nowym torze.

Każda osoba chcąca skorzystać z Pumptracka powinna zapoznać się z regulaminem korzystania z obiektu, który umieszczono przed jego wejściem. Przypominając o zasadzie własnej odpowiedzialności za korzystanie z toru i o zaleceniu używania kasków i ochraniaczy, apelujemy do użytkowników Pumtracka o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i rozwagę oraz ostrożność.

 

www.mielec.pl