Strona główna POWIATY Oswajamy Żywioły

Oswajamy Żywioły

Zimnolubni!
Już 25-26 lipca w Kurozwękach Zespół Oswajamy Żywioły podejmie kolejne arcytrudne wyzwania. Każdy z trójki bohaterów przekroczy kolejne granice swojego ciała, umysłu i pokaże, że granice są tylko i wyłącznie w naszych głowach.

Valerjan Romanovski (COLDMAN) podejmie kolejną próbę, ustanowienia rekordu Guinnessa tym razem w 24 godzinnej jeździe rowerem stacjonarnym z najwyższą różnicą temperatur 240 C (od – 170 C do + 70 C). Będzie to jedno z większych wyzwań jakie podejmie Valerjan, bowiem działać będą na ciało sportowca olbrzymie różnice temperatur, których doświadczył podczas testów na “Jakuckich Mrozach nad Świdrem” gdzie wraz z przyjaciółmi z zespołu Oswajamy Żywioły już poznał taką różnicę temperatur.

Piotr Marczewski (ICE WOLF) podejmie próbę odtworzenia Jakuckiej Nocy w komorze kriogenicznej gdzie przy -65 stopniach, spędzając noc w sprzęcie niedopasowanym do warunków – takim samym jaki miał w Jakucji. Dodatkowo dwukrotnie (w sobotę i w niedzielę) w kontrolowanych warunkach obniży temperaturę swojego ciała wpadając w hipotermię aby po chwili móc zostać “uratowanym” przez zespół ratunkowy Medyk Rescue Team, z czego zostanie nagrany materiał edukacyjny na temat hipotermii, zachowań organizmu oraz procedur ratowania życia. Wydawać by się mogło, że to nic wielkiego, lecz pokaz odbędzie się na żywym organizmie w czasie rzeczywistym.

Najmłodszy członek naszego zespołu, lecz rozwijający swoje umiejętności w bardzo szybkim tempie Patrycja Kubara (ELSA) powtórzy wyczyn Piotra (noc w komorze) i przetrenuje spędzenie samotnej nocy w skrajnie trudnych, bez odpowiedniego sprzętu – będzie to dla niej trudne zadanie, trening, ale i przetrenowanie procedur jakie wypracowali Piotr i Valerjan na Jakucji w 2020 roku. Celem treningu jest poznanie swoich możliwości oraz nauka procedur przed wyjazdem na Jakucję w styczniu 2021 roku, gdzie samotnie spędzi kilka nocy w najzimniejszym miejscu na ziemi.

Uczestnictwo w projekcie zimnolubnych (limit miejsc 200 osób), cena biletu 70 zł/osoba.
Cena biletu obejmuje atrakcje związane zimnem/ciepłem:
● samochód chłodnia (temperatura ok – 15 C) z wstawioną balią w środku (przekąski jakuckie (w postaci zamrożonej)),
● sauna Vinberg,
● balia z podgrzewaną wodą Vinberg,
● balia z lodem.
● balia z zimną wodą.

 

www.staszow.pl