Strona główna POWIATY mielecki Ograniczenia ruchu w związku z przebudową ulicy Przemysłowej

Ograniczenia ruchu w związku z przebudową ulicy Przemysłowej

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Mielcu, które rozpoczyna realizację inwestycji drogowej związanej z przebudową ulicy Przemysłowej, informuje o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu w tej części naszego miasta.  Utrudnienia obowiązywać będą od środy 26 lutego.

Pierwszy etap tej inwestycji obejmuje przebudowę ulicy Przemysłowej od ulicy Długiej (obok Ronda Solidarności – skrzyżowanie z al. Kwiatkowskiego) do sklepu Unimet (dawna zajezdnia MKS). Ten odcinek będzie całkowicie wyłączony z ruchu do 30 lipca 2020 roku. Podróżujący aleją Kwiatkowskiego w kierunku osiedla Dziubków i Smoczka będą mogli zjechać z Ronda Solidarności w ulicę Długą.

Drugi etap to ograniczenia w ruchu na odcinku ulicy Przemysłowej od Ronda Solidarności (skrzyżowanie z al. Kwiatkowskiego) do ulicy Wojska Polskiego. W związku z budową nowego ronda przed bramą główną SSE EuroPark od 26 lutego do 30 października br.  z Ronda Solidarności nie dojedziemy do ulicy Wojska Polskiego. Ulicą Przemysłową, która stanie się ulicą ślepą będzie można dojechać tylko do przejazdu kolejowego.

Na projekt pn. Przebudowa ul. Przemysłowej – drogi gminnej w Mielcu wraz z przebudową skrzyżowania typu „małe rondo” z ul. Wojska Polskiego, mielecki magistrat otrzyma 3 mln 263 tys. zł. dofinansowania.

Miejska Komunikacja Samochodowa informuje pasażerów, że od 26 lutego 2020 r. (środa) w związku z remontem ul. Przemysłowej nastąpią zmiany na niektórych liniach. Linie nr 24, 25, 26, 28 oraz wydłużone linie nr 45 i 48 do Strefy będą kursowały po trasie: Niepodległości – Cyranowska – Wojska Polskiego z pominięciem al. Kwiatkowskiego i ul. Przemysłowej.

Przystanki Kwiatkowskiego 01, Kwiatkowskiego Gazy Tech. 02 i 03 oraz Przemysłowa 01 nie będą obsługiwane przez powyższe linie. Linie nr 8 i 13S będą kursowały przez al. Kwiatkowskiego z pominięciem przystanków Przemysłowa Działki 03 i 04.

Linie nr 21, 22 i 23 będą kończyły i zaczynały kurs z tymczasowego przystanku zlokalizowanego pomiędzy budynkami Straży Pożarnej oraz Euro – Eko Sp. z o. o. w okolicy bramy głównej SSE.