Strona główna POWIATY Ogólnopolskie Seminarium IKO World So-Kyokushin Karate Sandomierz 2022

Ogólnopolskie Seminarium IKO World So-Kyokushin Karate Sandomierz 2022

Karatecy z całej Polski przyjechali do Sandomierza, aby uczestniczy w Ogólnopolskim Seminarium IKO World So-Kyokushin Karate Sandomierz 2022 zorganizowanym przez Klub Karate ,,Trójka’’ Sandomierz. To pierwsze tak duże wydarzenie środowiska karate o charakterze ogólnopolskim zorganizowane w Sandomierzu. Ponad 130 osób z 27 ośrodków z Polski zgłębiało tajniki karate. Swoich przedstawicieli w Seminarium miały ośrodki ze Świnoujścia, Szczecina, Gdyni, Ełku, Warszawy, Dąbrowy Górniczej, Łodzi, Legnicy, Kielc, Przemyśla, Sanoka, Krakowa, Lublina, Ostrowca, Nowego Targu i wielu innych miast. Jak powiedział organizator wydarzenia Sensei Tomasz Ciżyński było to wielkie święto rodziny karate, która spotkała się w pięknym Sandomierzu. Uczestnicy zostali zakwaterowani w hotelu ,,Sarmata’’.

Treningi odbywały się w Miejskiej  Hali Widowiskowo-Sportowej i prowadzone były przez autorytety w świecie karate; Shihan Krzysztof Borowiec Prezes Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin Koronea, Shihan Mariusz Godos Prezes Polskiego Związku Karate Kontaktowego, Shihan Józef Pietras, Sensei Radosław Ambroziak Krajowy Przedstawiciel IKO World So-Kyokushin Polska oraz Sensei Ewa Pawlikowska wielokrotna mistrzyni świata, Europy i Polski. Trzykrotna mistrzyni świata w karate Kyokushin. Po zajęciach na macie, karatecy zwiedzali Sandomierz, uczestniczyli w pokazie ,,Teatr Ognia”. Odbyli także plenerowy trening na Rynku Starego Miasta. Trzy dni upłynęło bardzo szybko, a stworzona przez uczestników miła i przyjazna atmosfera na długo pozostanie w pamięci.

Seminarium objął Honorowym Patronatem Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, Starosta Sandomierski Marcin Piwnik oraz burmistrz Sandomierza Marcin Marzec.

sandomierz.eu