Strona główna POWIATY Oferta kulturalna SOK

Oferta kulturalna SOK

Staszowski Ośrodek Kultury zachęca do korzystania z oferty wydarzeń kulturalnych przygotowanej na maj 2020 r., dostępnych na www.sok.info.pl oraz fanpage’u.

Prowadzone są zajęcia z zakresu indywidualnej nauki gry na instrumentach w ramach Music Park, Klubu Piosenki, zajęcia plastyczne, zajęcia z historii sztuki. Uczniowie i uczestnicy zajęć kontaktują się z instruktorami i uczestniczą w zajęciach poprzez platformę https://sok.info.pl/class online/.
W zależności od stosownych decyzji i zgody rodziców istnieje możliwość prowadzenia zajęć indywidualnych w budynku SOK.

Na fanpage’u kontynuowany jest cykl bajkowy. W formie video w poszczególne wieczory czytane są dzieciom bajki, legendy o Ziemi Staszowskiej, baśnie i podania. Bajki można usłyszeć również za pośrednictwem naszej strony internetowej. W maju zaprezentujemy „Legendy Ziemi Staszowskiej” Anny i Tomasza Bieleckich.

W SOK dostępna jest wystawa rzeźb i rysunku Władysława Walczaka. Można ją zobaczyć wraz z opisem na naszej stronie internetowej oraz fanpage’u.

Internetowe konkursy: „Kwiatek dla mamy”, „Talentowy Ogrodnik Roku” (na najładniej urządzony przydomowy ogródek, kącik kwiatowy na działce, balkon/taras), „Mój najpiękniejszy dzień w SIT „ Talent””, „Talentowa wiosna na talerzu”.

#retrosok – akcja udostępniania zasobów archiwalnych Ośrodka w internecie w zakresie organizowanych wydarzeń, prowadzonych sekcji, klubów i zespołów artystycznych począwszy od lat. 70.

„Historia jednego przedmiotu” – w cyklu cotygodniowych filmów prezentowane są stare przedmioty codziennego użytku wraz z komentarzem. Powstały już dwa odcinki prezentujące świeczniki i lampy oraz żelazka; w maju zaprezentujemy: przyrządy do prania, zegary, urządzenia do gotowania, wagi.

Muzeum on-line – rozpoczniemy prezentacje video zbiorów Regionalnej Izby Tradycji – Muzeum Ziemi Staszowskiej wraz z komentarzem.

Na stronie SOK oraz Facebooku w zamieszczamy pożyteczne informacje ze świata kultury, o działaniach muzeów, instytucji artystycznych, informacje przekazywane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, o koncertach on-line, linki do bajek, filmów itp.

Trwa proces digitalizacji zasobów SOK, które sukcesywnie są zamieszczane na naszej stronie internetowej (zasoby dźwiękowe, fotograficzne, notatki kronikarskie).
Plan emisji poszczególnych wydarzeń na fanpage’u:

  • poniedziałek – sztuka (wykłady lub wystawy);
  • wtorek – #retrosok;
  • środa – bajka (18:00);
  • czwartek – Historia jednego przedmiotu (18:00);
  • piątek – spektakl lub koncert SOK (19:00);
  • sobota – spektakle/koncerty (online/live);
  • niedziela – spektakle/koncerty (online/live).

Po emisji materiały zamieszczane są również na stronie internetowej www.sok.info.pl.

www.staszow.pl