Strona główna POWIATY mielecki Odyseja Umysłu i grant dla Szkoły Podstawowej nr 7

Odyseja Umysłu i grant dla Szkoły Podstawowej nr 7

Drużyna uczennic klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu, jako jedyna z Podkarpacia wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Odyseja Umysłu. Drużyna w składzie: Martyna Lelakowska, Adrianna Leń, Zuzanna Łuszczyn, Emilia Sito, Maja Wilk pod okiem trenerek: Barbary Bednarz-Kondrat, Katarzyny Pacholec i Moniki Zarzycznej przez kilka, pełnych emocji i trudności do pokonania miesięcy, przygotowywała się do udziału w konkursie. Największą z trudności – pokrycie kosztów wyjazdu – pokonały dzięki wsparciu finansowemu Pana Łukasza Nowickiego.

Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Program  uczy kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując przy tym uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które można rozwiązać na wiele sposobów. Odyseusze łamią schematy i przyzwyczajenia, łączą w praktyce wiedzę i wyobraźnię oraz naukę i sztukę. Mogą, bo myślą, że mogą – mawia twórca Odysei umysłu dr Sam Micklus.

Ogólnopolski finał konkursu odbył się w Gdyni w dniach 1-3 kwietnia 2022r. Mieleckie Odyseuszki wybrały problem długoterminowy: To życie to cyrk. Dzięki udziałowi w konkursie uczennice stały się silniejsze, bardziej pewne siebie, otwarte i gotowe na nowe wyzwania.

Link do prezentacji autorskiej o naszym udziale w konkursie :  https://youtu.be/aSU8KW6UYTA

Link do programu: https://odyseja.org

Szkoła Podstawowa nr 7 została także laureatem programu grantowego Fundacji PGNiG z okazji roku Ignacego Łukasiewicza Rozgrzewamy Polskie Serca w kategorii mały grant za projekt Poznaj Ignacego. Jego celem jest ukazanie Łukasiewicza, jako postaci inspirującej do rozwoju, mobilizującej do zdobywania doświadczeń, dającej odwagę do eksperymentowania oraz kreatywnego myślenia, a także, korzystając z możliwości współczesnej technologii, popularyzowanie postaci oraz idei Łukasiewicza wśród nowego pokolenia. Projekt zakłada organizację międzyszkolnego konkursu Wybuchowy Ignacy, programu edukacyjnego Śladami Ignacego, rodzinnego turnieju o Lampę Ignacego Łukasiewicza, stworzenie gry planszowej Zdobądź osiągnięcia Ignacego. Realizacja grantu świetnie wpisuje się w uroczystość nadania Szkole Podstawowej nr 7 w Mielcu imienia Ignacego Łukasiewicza, która odbędzie się 24 czerwca bieżącego roku.

https://rozgrzewamypolskieserca.pl/

mielec.pl