Strona główna POWIATY mielecki Od 5 maja można wypożyczać książki w MBP przy ul. Kusocińskiego w...

Od 5 maja można wypożyczać książki w MBP przy ul. Kusocińskiego w Mielcu

Po uzyskaniu pozytywnej opinii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mielcu w sprawie otwarcia obiektu Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK przy ul. Kusocińskiego 2 zapadła decyzja o częściowym udostępnieniu tego obiektu od wtorku 5 maja.

Wiąże się to z ubiegłotygodniową decyzją premiera o wznowieniu działalności niektórych obiektów kultury w warunkach panującej w naszym kraju i na świecie pandemii. Mielecka placówka spełnia niezbędne wytyczne  Biblioteki Narodowej i może być udostępniona dla mieszkańców. W związku z brakiem możliwości spełnienia wszystkich wytycznych w mieleckich filiach bibliotecznych Kaufen Smok-Ox Online ohne rezept , w dalszym ciągu pozostaną one zamknięte, podobnie jak Muzeum Regionalne i Jadernówka.

Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Kusocińskiego wznawia działalność w zmienionych godzinach otwarcia. Od poniedziałku do czwartku będzie czynna od 10.00 do 14.00, a w piątek od 13.00 do 17.00. Nie będzie możliwości skorzystania z Czytelni, ani z bibliotecznej kawiarenki.

Obowiązują nowe zasady korzystania z księgozbioru:

  1. Przy wejściu do Biblioteki Czytelnik ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust (maseczka, chustka itp.). Zalecane jest także osłonięcie dłoni (rękawiczki).
  2. Stanowisko obsługi Czytelnika znajduje się w holu Biblioteki – parter. Zgodnie z zaleceniami – miejsce wyposażone jest w płyn do dezynfekcji dłoni, przesłonę ochronną odgradzającą pracownika od użytkownika biblioteki.
  3. Oddawanie książek odbywa się w specjalnie oznakowanym miejscu. Przyniesione książki podlegają 14-dniowej kwarantannie.
  4. Ograniczeniu podlega wolny dostęp do księgozbioru. Wszystkie książki podaje bibliotekarz.
  5. Stanowisko do wypożyczania zbiorów jest ulokowane w innej strefie niż ich zwrot.
  6. Zalecenia dotyczące wypożyczanych zbiorów – należy przygotować listę tytułów, które chcemy wypożyczyć. Można to zrobić za pomocą:
  • spisania listy tytułów na kartce – realizacja zamówienia w następnym dniu roboczym
  • przesłania mailem na adres: wdd-mbp@kultura.mielec.pl
  • zamówienia przez telefon – 17 787 49 20
  • rezerwowania on-line poprzez katalog https://www.mielec-mbp.sowa.pl/

www.mielec.pl