Strona główna POWIATY mielecki Oczyszczacze powietrza we wszystkich miejskich żłobkach i przedszkolach

Oczyszczacze powietrza we wszystkich miejskich żłobkach i przedszkolach

Łącznie czterdzieści oczyszczaczy powietrza trafiło w ostatnich dniach do wszystkich miejskich żłobków oraz przedszkoli. Dziś oficjalnego przekazania oczyszczaczy do Przedszkola Miejskiego Nr 9 w Mielcu dokonała Wiceprezydent Miasta Mielca Adriana Miłoś. W przekazaniu uczestniczyli również Koordynator ds. przedszkoli Barbara Grzech oraz Jakub Nawalany z Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Pomysł na oczyszczacze powietrza zrodził się rok temu. Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski zaznaczał wówczas, że to właśnie przedszkola i żłobki wymagają szczególnej uwagi i trzeba dążyć, by były coraz bezpieczniejsze, także pod kątem jakości powietrza. Wtedy też, pierwsze cztery oczyszczacze pojawiły się w Żłobku Miejskim nr 3 w Mielcu. Cel jest jeden – poprawić powietrze w miejscach, w których na co dzień przebywają najmłodsi mieszkańcy naszego miasta.

– Tak jak zapowiadałem rok temu, dołożyliśmy wszelkich starań, by oczyszczacze trafiły do wszystkich placówek i tak się właśnie stało, z czego bardzo się cieszę. Liczę, że będą miały pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie dzieci – mówi Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Zakup oczyszczaczy powietrza nie był potrzebny w przypadku nowego budynku Przedszkola Miejskiego Nr 20, gdzie są już wbudowane odpowiednie filtry czyszczące powietrze. Wszystkie inne placówki wzbogacone zostały oczyszczaczami, a ich liczba zależna jest od wielkości przedszkola oraz żłobka.

– Oczyszczacze powietrza neutralizują cząsteczki wirusów i bakterii, co w dobie pandemii było bardzo mocnym argumentem przemawiającym za zakupem oczyszczaczy do wszystkich miejskich żłobków i przedszkoli – zaznacza Wiceprezydent Mielca Adriana Miłoś. – Oczywiście niezmiennie ważne jest przestrzeganie obostrzeń – systematyczna dezynfekcja rąk, zakrywanie nosa i ust w miejscach publicznych, zachowywanie bezpiecznej odległości społecznej. Myślę, że oczyszczacze powietrza, jako forma poprawy bezpieczeństwa naszych mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych, jest bardzo dobra – mówi na zakończenie Wiceprezydent.

 

www.mielec.pl