Strona główna POWIATY mielecki Nowy posterunek

Nowy posterunek

Powiatowej Komendzie Policji przybył nowy posterunek na terenie powiatu. Na uroczystość otwarcia nowej siedziby w Gminie Wadowice Górne zjechali samorządowcy oraz przedstawiciele wojewódzkich służb mundurowych.

Nowa siedziba Policji w Wadowicach Górnych jest efektem współdziałania z władzami samorządowymi Gminy, a także konsultacji i spotkań z mieszkańcami – powiedział podczas uroczystości otwarcia placówki Henryk Moskwa, komendant Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. – To wymierny przykład uspołeczniania działań policji oraz dbałości o wysoki poziom poczucia bezpieczeństwa społeczności lokalnych – dodał.

Stanisław Lonczak, Starosta Powiatu Mieleckiego w swoim wystąpieniu ocenił, że ta nowa placówka policji przyczyni się do znaczącego wzrostu bezpieczeństwa.  – Przybywa kolejny obiekt, który będzie służył poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Mam nadzieję, że nowo otwarty posterunek ułatwi dostęp mieszkańcom do pomocy udzielanej przez policję, jak również ułatwi kontakt z tymi służbami – powiedział.

W odnowionym budynku znajdującym się w centrum Wadowic pracować będzie 6 policjantów.

www.powiat-mielecki.pl