Strona główna POWIATY Nowy posterunek i radiowozy

Nowy posterunek i radiowozy

Wyremontowany posterunek policji w Baranowie Sandomierskim i dwa nowe radiowozy dla policjantów z Baranowa i Nowej Dęby – tak zostali obdarowani policjanci z powiatu tarnobrzeskiego.  Koszty zakupu samochodów poniósł powiat do spółki z policją.

Uroczystemu otwarciu baranowskiego posterunku, w piątek, 6 grudnia, przewodniczył Stanisław Sekuła, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, były Komendant Miejski Policji z Tarnobrzega. Nie zabrakło też następcy Stanisława Sekuły w Tarnobrzegu, czyli komendanta Marka Pierykowskiego oraz samorządowców wśród których znaleźli się Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Bogdan Mazur, Starosta Tarnobrzeski Jerzy Sudoł, Wicestarosta Tarnobrzeski Jacek  Rożek, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur oraz  Przewodniczący Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim Wacław Smykla.

Komendant Sekuła podziękował wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomyślne zakończenie prac adaptacyjno – budowlanych, za ich wysiłek włożony w realizację tych przedsięwzięć. Dziękował też przedstawicielom władz samorządowych, za pomoc i współfinansowanie policyjnych radiowozów dla Komisariatu Policji w Nowej Dębie i Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim.

Posterunek Policji w Baranowie Sandomierskim otrzymał radiowóz marki Hyundai Tuscon, który kosztował niemal 150 tys. zł. Pojazd wyposażony jest w nawigację GPS, automatyczną skrzynię biegów, posiada napęd na cztery koła, o mocy 170 km. Komisariat Policji w Nowej Dębie ma od piątku  nieoznakowany radiowóz marki Hyundai Kona za kwotę 90 tys. zł. Pojazd wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, posiada napęd na cztery koła, o mocy 170 km.

Symboliczne klucze do wyremontowanego posterunku, w którym pracuje 6 policjantów, odebrał kierownik posterunku  Robert Stępień. Prace adaptacyjno-budowlane zostały sfinansowane z pieniędzy pochodzących z programu modernizacji Policji na lata 2017-2020.

Fot. J. Marek – policja posterunek
Katarzyna Sobieniewska-Pyłka