Strona główna POWIATY mielecki Nowy parking przy Grunwaldzkiej

Nowy parking przy Grunwaldzkiej

Kończy się realizacja I etapu  inwestycji budowy zbiorników retencyjnych, które powstają na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicach Grunwaldzkiej, Solskiego i Kusocińskiego.

Wykonawca firma Inżynieria Rzeszów w ramach prac porządkowych terenu budowy przy ulicy Solskiego (naprzeciwko wejścia do Szkoły Podstawowej nr 6) odtworzyła asfaltowy plac, na którym tak jak poprzednio powstaną boiska do rekreacji. Plac ten będzie służył także jako miejsce postoju ekip telewizyjnych realizujących transmisje z meczów piłkarskich rozgrywanych na mieleckim stadionie. Obok tego placu (także przy ulicy Solskiego) powstanie boisko do siatkówki plażowej, natomiast  równolegle do ulicy Grunwaldzkiej wybudowany zostanie nowy parking na 64 miejsca postojowe.

Będzie to jednocześnie pierwszy etap zagospodarowania terenu wokół nowego budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nowe miejsca parkingowe uzupełnią braki jakie pod tym względem są w centrum naszego miasta. Wjazd i wyjazd z parkingu będzie z ulic Solskiego i Kusocińskiego.

Oprócz parkingu, po zniwelowaniu różnic poziomu terenu, powstanie także chodnik będący łącznikiem do pasażu  biegnącego wzdłuż budynku biblioteki. W ramach rozszerzonego zakresu prac związanych z retencją, likwidowane jest stare żelbetonowo-stalowe ogrodzenie MOSiR-u wzdłuż ulic Solskiego, Kusocińskiego i Grunwaldzkiej, powstaną nowe trawniki, poprawiona zostanie nawierzchnia chodników.

-Mamy nadzieję, że nieustanny deficyt miejsc parkingowych w tej części miasta, gdzie często odbywają się wydarzenia kulturalne i sportowe zostanie złagodzony. Jednocześnie liczymy, że w przyszłym roku uda się nam zdobyć dofinansowanie na drugi etap zagospodarowania parku obok budynku biblioteki, według koncepcji projektowej przygotowanej przez pracownię architektoniczną, która wykonała projekt budynku biblioteki – powiedział Zastępca Prezydenta Miasta Mielca Paweł Pazdan.

 

www.mielec.pl