Strona główna POWIATY mielecki Nowy most na Wisłoce oficjalnie otwarty

Nowy most na Wisłoce oficjalnie otwarty

Na tę inwestycję mieszkańcy Mielca czekali wiele lat. Nowy odcinek drogi wojewódzkiej oraz most na Wisłoce zlokalizowany w północno-zachodniej części Mielca pomiędzy Rzędzianowicami a Chorzelowem przyczyni się do polepszenia komunikacji w mieście, ale przede wszystkim będzie sporym ułatwieniem dla osób, które codziennie przeprawiają się na drugą stronę Wisłoki.

Uroczyste otwarcie mostu odbyło się 20 maja 2020 roku przy udziale. Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart, Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego, Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka, Wójta Gminy Mielec Józefa Piątka, a także przedstawicieli wykonawcy.

Inwestycja samorządu województwa zaczyna się rondem czterowlotowym na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 983 w Rzędzianowicach. Droga w dalszej części przecina Wisłokę mostem o długości około 534 m. Kolejno trasa przecina za pomocą skrzyżowania zwykłego o poszerzonych wlotach drogę powiatową nr 1143R w Złotnikach. Następnie droga wojewódzka nr 984 przebiega przez tereny rolne oraz nieużytki i kończy się rondem trzywlotowym. Prawy wlot ronda jest początkiem wybudowanej łącznicy o długości około 310 m w kierunku kolejnego ronda z istniejącą drogą powiatową Tuszów Narodowy – Mielec – Rzochów w miejscowości Chorzelów, która przebiega wzdłuż linii kolejowej nr 25 w okolicach lotniska.

Całkowita wartość projektu to 44 223 952,34 zł, wartość dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 to 36 420 093,46 zł.

www.mielec.pl