Strona główna POWIATY mielecki Nowe obostrzenia w dziewiętnastu powiatach

Nowe obostrzenia w dziewiętnastu powiatach

W powiatach, gdzie w ostatnich dwóch tygodniach wystąpiło dużo przypadków zakażeń COVID-19, od jutra (8 sierpnia) zostaną wprowadzane większe obostrzenia niż obowiązują w całym kraju. Wśród nowych restrykcji są te dotyczące gastronomii, wesel i transportu.

Zaostrzone rygory dotyczą dziewiętnastu powiatów w województwach śląskim, wielkopolskim, małopolskim, łódzkim i podkarpackim.

Większe obostrzenie będą obowiązywać w powiatach oznaczonych kolorem “czerwonym”: ostrzeszowskim, nowosądeckim, w Nowym Sączu, wieluńskim, pszczyńskim, w Rudzie Śląskiej, rybnickim, w Rybniku i pow. wodzisławskim. W nich, już od jutra, obowiązywać będą m.in. maseczki na “świeżym powietrzu”, zamknięte będą kluby i dyskoteki oraz zakazane imprezy masowe.

Łagodniejsze rygory będą w powiatach oznaczonych na żółto: wieruszowskim, w Jastrzębiu-Zdroju, jarosławskim, w Żorach, kępińskim, przemyskim, cieszyńskim, pińczowskim, oświęcimskim i w Przemyślu.

Lista powiatów, w których wracają obostrzenia powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy.

Lista powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia będzie poddawana bieżącej analizie oraz modyfikowana dwa razy w tygodniu.

Od 1 września ma zostać wprowadzony obowiązek posiadania zaświadczenia potwierdzającego zdrowotne przeciwskazania do noszenia maseczki bądź przyłbicy.

Ze względu na niewielki przyrost zakażeń, nowe obostrzenia nie dotyczą powiatu mieleckiego.

 

www.mielec.pl