Strona główna POWIATY Nowe inwestycje w Sandomierzu

Nowe inwestycje w Sandomierzu

O dwóch ważnych inwestycjach poinformował Marcin Marzec burmistrz Sandomierza podczas konferencji prasowej w dniu 7 maja. Jedną z nich jest trwająca obecnie przebudowa i nadbudowa Miejskiej Biblioteki Publicznej wraz z wyposażeniem. Kolejną, będzie budowa oświetlenia ulicznego na ul. Partyzantów.

Śladem prowadzonych prac udali się Marcin Marzec burmistrza Sandomierza oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Sandomierzu. Przy ul. Partyzantów, na której powstanie nowoczesne led-owe oświetlenie uliczne, gospodarz miasta spotkał się z radnymi Rady Miasta Sandomierza oraz mieszkańcami, którzy postulowali od wielu lat o tę inwestycję.

Zadanie pn. „Budowa oświetlenia ulicy Partyzantów w Sandomierzu” opiewać będzie na kwotę 63.960,00 zł, planowany termin jej realizacji to 5 lipca 2021 r.

Zakres robót dotyczy budowy oświetlenia ulicznego i obejmuje:
– budowę linii kablowej oświetlenia ulicznego wykonanej kablem ziemnym na odcinku – około 410 m;
– zabudowę słupów stalowych – 10 szt;
– zabudowę (na przedmiotowych słupach) opraw typu LED – 10 szt.
– wykonanie pomiarów i prób powykonawczych.

Kolejną już inwestycją jest trwające zadanie pn.”Przebudowa i nadbudowa Miejskiej Biblioteki Publicznej wraz z wyposażeniem”

W sandomierskiej bibliotece trwają następujące prace:
– montaż pokrycia dachowego z blachy tytan-cynk
– montaż okien dachowych
– montaż instalacji elektr.
– obróbka szpaletów okiennych
W najbliższych dniach rozpocznie się dalszy ciąg montażu instalacji hydraulicznych (woda, kanalizacja, centralne ogrzewanie)

www.sandomierz.eu