Strona główna POWIATY Nowe chodniki i drogi w powiecie

Nowe chodniki i drogi w powiecie

Jesień to czas zakończenia wielu inwestycji w powiatowe drogi i chodniki.
O tym, co udało się zrealizować we wrześniu i październiku mówił podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Kazimierz Błasiak, sekretarz powiatu.

Ostatnia zakończona inwestycja to przebudowa drogi na odcinku Durdy – Marki – Józefów w Markach, w gminie Baranów Sandomierski.  Jej koszt  to niespełna 600 tys. zł. Prace trwały do minionego wtorku, 22 października.

Dzień wcześniej, w gminie Gorzyce, dokonano odbioru końcowego zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 1092R j relacji Trześń – Furmany, w zakresie budowy chodnika w miejscowości Trześń do skrzyżowania z drogą gminną etap I.”
W ramach zadania wykonano chodnik
o długości  120 metrów, który  kosztował prawie 90 tys. zł.

Kilka dni wcześniej zakończyła się przebudowa skrzyżowania dwóch dróg powiatowych
w Trześni warta niemal 50 tys. zł., a we wrześniu dokonano odbioru końcowego zadania
o nazwie: Przebudowa drogi powiatowej nr 1092 relacji Trześń – Zabrody – Furmany
w zakresie budowy chodnika na odcinku Trześń – Zabrody – Furmany – etap II”.  W ramach tego zadania powstał chodnik o długości 130 metrów. Inwestycja ta kosztowała ponad 60 tys. zł.

Na początku października w przetargu został wybrany wykonawca drogi powiatowej Kawęczyn – Skowierzyn we Wrzawach, także w gminie Gorzyce.  Prace, które warte są niemal 100 tys. zł. zakończą się 28 listopada.

Dużo dzieje się również w gminie Grębów. Na początku października zakończyła się przebudowa drogi powiatowej relacji Grębów – Stany w miejscowości Krawce. Wartość prac tylko w tym roku wynosiła ponad milion złotych.

W połowie września także w gminie Nowa Dęba zakończyła się duża inwestycja pod nazwą „Budowa deptaka pieszego w pasie drogi powiatowej nr 1112 R – dojazd do stacjo kolejowej Chmielów – etap III”. Dzięki tej inwestycji, która kosztowała prawie 200 tys. zł.  mieszkańcy Chmielowa mają 190 metrów chodnika.

Fot. Katarzyna Sobieniewska-Pyłka