Strona główna POWIATY Nowe budki w lęgowe w naszym mieście

Nowe budki w lęgowe w naszym mieście

Prawie 40 budek lęgowych już jutro, 15 marca, zawiśnie na terenie Staszowa. To efekt współpracy gminy Staszów oraz Bazy Staszowskiego Wolontariatu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:45 na parkingu obok kościoła pw. św. Barbary, obok Orlika. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału – razem możemy zrobić więcej dla środowiska naturalnego naszego miasta.

Gmina Staszów od lat mocno stawia na ochronę środowiska, a także angażuje się w działania ekologiczne. Już jutro zapraszamy do Parku Miejskiego im. Górników Siarkowych, gdzie w ramach projektu „Ochrona ptaków naszej okolicy. Wieszanie budek lęgowych, sadzenie drzew” rozpocznie się wieszanie budek lęgowych. To przedsięwzięcie o charakterze ekologicznym, w które zaangażowana jest gmina Staszów, związane jest z obchodami Dnia Ziemi w Staszowie.

Baza Staszowskiego Wolontariatu realizuje projekt „Wspólnie działamy w staszowskim wolontariacie”. Uczniowie sześciu staszowskich szkół (3 podstawowych oraz 3 ponadpodstawowych) mają za zadanie przygotowanie wydarzeń o charakterze prospołecznym lub ekologicznym. Pierwszy z tak zwanych „małych projektów” będzie realizowany 15 marca przez wolontariuszy z ZPO – Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Staszowie. Liderzy szkolnego wolontariatu zaplanowali przedsięwzięcie o charakterze ekologicznym, związane z obchodami Dnia Ziemi.

Drewniane konstrukcje zostaną umieszczone między innymi na terenie Parku Miejskiego im. Górników Siarkowych. Budki będą zawieszone zarówno przy kościele pw. św. Barbary, jak i w okolicy domków jednorodzinnych, w sąsiedztwie osiedla Ogrody. Budki lęgowe dla ptaków pojawią się również na terenie sześciu staszowskich szkół. Projekt realizowany jest w ramach działania Bazy Staszowskiego Wolontariatu, która działa w ramach NoweFIO i Fundacji Vive Serce dzieciom.

Serdecznie zapraszamy!

staszow.pl